Niezbyt pomyślnie kończą się zimowe ferie dla 14-letniej nastolatki z Jastrzębia-Zdroju. Na szczęście, jej rówieśniczka w porę wezwała pomoc. W związku ze stanem upojenia alkoholowego, młoda jastrzębianka została zabrana do szpitala. Losami dziewczyny zajmie się teraz sąd rodzinny. Policja apeluje do rodziców, aby podczas ferii pamiętali o bezpieczeństwie swoich dzieci.

Wczoraj, około godziny 20:00 stróże prawa zostali poinformowani o leżącej na ławce w okolicach ulicy Moniuszki pijanej nastolatce. Na miejscu było już pogotowie ratunkowe. W związku ze stanem upojenia alkoholowego, młoda jastrzębianka została zabrana do szpitala. To jednak nie koniec problemów, jakie czekają 14-latkę. Jej nieodpowiedzialna, zakrapiana "przygoda" znajdzie swój finał w sądzie dla nieletnich.

Czas ferii to dla dzieci i młodzieży okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych oraz od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji poza sztywnym grafikiem obowiązków, zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców.

Apelujemy do rodziców!

Pamiętaj, nic nie zastąpi bezpośredniego, szczerego kontaktu z dzieckiem, codziennej uwagi i rozmowy. Poświęć mu swój czas, swoje zainteresowanie, okaż, że jest dla Ciebie bardzo ważne. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź uważnym słuchaczem. Wykorzystaj ten czas na zacieśnienie więzi rodzinnych, na poprawę relacji zaburzonych w ferworze codziennych obowiązków. Rodzicielstwo to przywilej ale i również ogromna odpowiedzialność. Nie zawiedź swojego dziecka, nie pozwól aby Twoją rolę przejął ktoś inny – grupa rówieśnicza, czy przypadkowo poznane przez Twoje dziecko osoby. Taka znajomość może okazać się dla Twojego dziecka tragiczna w skutkach.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.