Od kilku dni na drogach panują bardzo dobre warunki. Dodatnia temperatura i brak opadów z pewnością ułatwiają jazdę. Nie zapominajmy jednak o rozwadze. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów i nadmierna prędkość zawsze niosą za sobą ryzyko wystąpienia poważnych wypadków.

Bądźmy ostrożnymi kierowcami! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Policjanci apelują o rozwagę! Mimo, że na drogach panują dobre warunki, przypominamy o zachowaniu ostrożności. Wiosenna aura zachęca do szybszej jazdy. Pamiętajmy jednak, że brawura i nadmierna prędkość to wciąż główne przyczyny tragicznych zdarzeń. We wtorek na śląskich drogach doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. 

Do jednego z  wypadków doszło o 7.20, w Pawłowicach, w powiecie pszczyńskim. Na drodze krajowej 81 w kierunku Wisły zderzyła się osobówka z ciężarówką. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że jadący w kierunku Wisły 39- letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, wjechał volkswagenem pod naczepę tira. Po zderzeniu kierowca osobówki dachował, po czym wjechał do rowu. Na miejscu wylądował helikopter. Niestety, pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia mężczyzny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.