Ulica Rolnicza na odcinku 380 mb od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ulicy Niepodległości została przebudowana. Dzisiaj dokonano oficjalnego odbioru robót.

fot. Łukasz Parylak

- Droga ta prowadzi do terenów inwestycyjnych, a nam zależy na tym, by były one jak najlepiej skomunikowane

– wyjaśnia Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Prace objęły wykonanie nowej konstrukcji jezdni ulicy Rolniczej od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ulicy Niepodległości. Oprócz tego wykonane zostały pobocza, przebudowane zjazdy do posesji i rowy oraz wybudowana kanalizacja deszczowa. W zakres zadania wchodziła również zmiana lokalizacji przydrożnego krzyża realizowana pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,2 mln zł, z czego prawie 750 tys. zł nasze miasto pozyskało w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”.

fot. Łukasz Parylak
fot. Łukasz Parylak
fot. Łukasz Parylak
fot. Łukasz Parylak
fot. Łukasz Parylak

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.