Dzisiaj w Parku Zdrojowym odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Katyńskiego, którego zawodnicy uczcili na sportowo pamięć polskich oficerów pomordowanych przez Sowietów w 1940 roku. Mieszkańcy Jastrzębia oraz uczniowie jastrzębskich szkół chcąc upamiętnić wydarzenia historyczne pokonali trasę kilku km alejkami parku. Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju dla najliczniej reprezentowanej szkoły wręczył mł. insp. Dariusz Zajda.

W Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju już po raz dziesiąty odbył się Bieg Katyński. Mieszkańcy oraz uczniowie jastrzębskich szkół uczcili w ten sposób kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Dla najlepszych uczestników przewidziano medale, a najlepsze szkoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami.

W imprezie wzięli udział również jastrzębscy policjanci. Wszystkich zgromadzonych przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju – mł. insp. Dariusz Zajda oraz wręczył ufundowany przez jastrzębską komendę puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.