Różnobarwne kwiaty zdobią już jastrzębskie skwery. Tylko tej wiosny w naszym mieście zostanie posadzonych ponad 10 tysięcy kwiatów i roślin ozdobnych.

fot. Izabela Grela

Trzeba przyznać, że serce rośnie, gdy tuż po szarościach zimy pojawią się pierwsze wiosenne akcenty. A tych nie zabraknie w Jastrzębiu-Zdroju.

Różnobarwne kwiaty powoli ozdabiają jastrzębskie skwery. Pojawią się w wieżach kwiatowych, w donicach i na zielonych skwerach. Jako akcent kolorystyczny, na rondach i zieleńcach. Łącznie do końca maja posadzonych zostanie ponad 10 tysięcy roślin.

- Do obsadzania wybieraliśmy kwiaty, które będą stanowiły piękną dekorację i długo kwitły. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale przytoczę chociaż kilka: prymule, begonie, stokrotki, aksamitki oraz bratki

- mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Tradycyjnie też trwa czyszczenie miasta po zimie. Na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych już od marca pracują ekipy porządkowe. Trwa usuwanie zanieczyszczeń, zamiatanie, czy też oczyszczanie wpustów ulicznych.

By miasto prawdziwie wiosennie rozkwitło, rozpoczęła się pielęgnacja żywopłotów, drzew i krzewów. Przycinana jest też trawa, grabione są liście. Dopełnieniem wiosennych porządków jest mycie i drobne naprawy wraz z malowaniem ławek.

Na utrzymanie letnie w budżecie miasta zabezpieczono ponad 8 mln zł.