Jak co roku, w okresie świąt wielkanocnych, prowadzone są ogólnokrajowe działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Rozpoczynają się one już dzisiaj i potrwają aż do wtorku. W tych dniach będzie można spotkać na drogach więcej niż zazwyczaj, policyjnych patroli. Wszystko po to, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i mógł spotkać się z najbliższymi.

W okresie tym na drogach i przed sklepami pojawi się jak zwykle więcej samochodów. Taka sytuacja może generować wzrost liczby kolizji lub nawet wypadków. Wiedzą o tym dobrze specjaliści z drogówki, dlatego, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, stanu trzeźwości kierowców i prędkości, z jakimi się poruszają.

Zwiększonego ruchu należy spodziewać się głównie 19 i 22 kwietnia. Będzie to związane z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku. Nad tym wszystkim będą czuwali policjanci, którzy zadbają zarówno o bezpieczeństwo zmotoryzowanych uczestników ruchu, jak i pieszych. Mundurowi Nie pominą kwestii związanych z zapewnieniem płynności ruchu i tym, aby podróżujący przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że Wielkanoc to czas refleksji, nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się więc, by podróż samochodem, pomimo możliwych utrudnień na drodze, była przyjemna i bezpieczna.

Apelujemy do kierujących o rozwagę podczas jazdy. Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości, respektujmy prawa pieszych, a przede wszystkim nie wyjeżdżajmy w trasę, jeżeli wcześniej piliśmy alkohol.

Działania „Bezpieczny weekend-Wielkanoc” dodatkowo będą wpierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze - Patrz i Słuchaj”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy kierowcami, a niechronionymi uczestnikami ruchu. Policjanci będą głównie podkreślali konieczność ustępowania pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach, czy obserwację przez kierowcę drogi i jej otoczenia oraz zachowania szczególnej ostrożności w trakcie zbliżania się do przejścia dla pieszych. W przypadku pieszych natomiast, mundurowi przypomną o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez nie, wchodzeniem na pasy tuż przed jadącym pojazdem lub rozmawiania przez telefon podczas przechodzenia przez jezdnię.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.