Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Nowe Volvo elektryczne – hybrydy typu plug in od Volvo

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego? Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się hybrydy typu plug in, które można znaleźć także w ofercie szwedzkiego producenta Volvo. Co warto o nich wiedzieć?

Silniki elektryczne to przyszłość motoryzacji – dzięki nim można korzystać z samochodów nie tylko ekologicznie, ale także ekonomicznie i komfortowo! Dziś samochody elektryczne ma w swojej ofercie niemalże każda dobra marka, w tym także Volvo.

Najwięcej klientów wybiera nowe Volvo elektryczne w wersji hybrydowej plug in, czyli wyposażone są w podwójny silnik spalinowy i elektryczny, z możliwością wpięcia do gniazdka.

Z takimi pojazdami elektrycznymi od Volvo można zapoznać się bliżej także w Polsce. Są one dostępne między innymi w salonie samochodowym Euroservice działającym w Warszawie – więcej informacji można znaleźć pod adresem.

Co dokładnie oferują nam samochody elektryczne Volvo typu plug in? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Nowe Volvo elektryczne – czym jest hybryda plug in?

Dzisiaj samochód elektryczny może być wyposażony w różnego rodzaju silniki – podwójne spalinowe i elektryczne lub też całkowicie elektryczne, które nie korzystają już z paliw takich jak benzyna oraz olej napędowy.

Volvo plug in to silnik typu Twin Engine, który wykorzystuje zalety napędu spalinowego benzynowego oraz elektrycznego, zapewniając doskonałe połączenie mocy oraz ekonomiki w eksploatacji.

Takie Volvo elektryczne może być ładowane z gniazdka elektrycznego, na przykład w domu, w biurze czy w centrum handlowym. Ładowanie samochodu jest tak proste jak ładowanie telefonu komórkowego!

Auto elektryczne w takim wariancie jest wyposażone w pojemne akumulatory, które magazynują energię. Dzięki temu można bez problemu korzystać z mocy silnika elektrycznego, który pozwala na jazdę także na dłuższych dystansach.

Aktualnie firma Volvo posiada silniki tego rodzaju we wszystkich nowych modelach, które weszły do sprzedaży od 2014 roku.

Nowe Volvo elektryczne – trzy tryby jazdy

Volvo hybrydowe z opcją plug in pozwala na ustawienie jednego z trzech trybów jazdy, a mianowicie takich jak:

  • tryb Power
  • tryb Pure
  • tryb Hybrid

W trybie Power Volvo na prąd pokaże swoje sportowe oblicze – ten tryb łączy moc silnika spalinowego i elektrycznego, aby uzyskać maksymalną dynamikę jazdy.

Tryb Pure wykorzystuje w pełni napęd elektryczny, czyli samochód nie używa wtedy silnika spalinowego. Gdy akumulatory są w pełni naładowane, elektryczne Volvo może przejechać bez problemu dystans z domu do pracy i z pracy do domu, co przekłada się na mniejsze koszty, a także większą ochronę środowiska.

Natomiast auto na prąd pracujące w trybie Hybryd to optymalne wykorzystanie zalet silnika elektrycznego i spalinowego dla uzyskania optymalnych efektów. Wtedy Volvo elektryczne maksymalizuje moc, a także minimalizuje emisję spalin, dlatego też pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów jazdy w każdych warunkach.

Nowe Volvo elektryczne – przetestuj je!

Jeśli także interesują Cię samochody hybrydowe Volvo, możesz zapoznać się z nimi już teraz w salonach samochodowych marki i przetestować je podczas jazdy próbnej.

Za nowoczesne Volvo hybrid cena jest porównywalna z innym wersjami silnikowymi, dlatego to przyszłościowy zakup dla każdego, kto chce zadbać o środowisko i swój portfel. Wybierz nowe Volvo elektryczne plug in!