Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Koniec roku szkolnego to początek intensywnego okresu urlopowego, podczas którego warszawiacy chętnie opuszczają stolicę i udaję się w inne rejony Polski. Ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy lokalnymi wczasami widać szczególnie na obwodnicach, którymi można opuścić miasto - są one przez całe wakacje mocno zakorkowane. Jedni wyjeżdżają, inni już wracają. Ale, gdzie w zasadzie Warszawiacy najchętniej jadą na wczasy?

Mieszkańcy stolicy najchętniej wybierają wycieczkę na północ. Wielu z nich rezerwuje hotel na Mazurach już kilka miesięcy przed wyjazdem, by mieć pewność, że znajdą miejsce. O to w wielu hotelach nad jeziorem nie jest łatwo - w okresie wakacji Mazury zalewane są falą turystów. Dlaczego akurat ten kierunek jest tak popularny?

Mazury blisko Warszawy

Podstawowym czynnikiem, który decyduje o wyborze Mazur na wakacyjny kierunek przez Warszawiaków jest stosunkowo niewielka odległość. Ze stolicy Polski do najpopularniejszych mazurskich kurortów (Mikołajki, Giżycko) można dojechać w niewiele ponad 3 godziny - w takim czasie nie da się dojechać nad morze.

Hotele na Mazurach cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród właścicieli samochodów. Osoby niezmotoryzowane mogą dojechać na Mazury pociągiem i autobusem, a cała podróż zajmie niespełna 3 godziny. Bezpośrednie połączenie Warszawa - Giżycko to czas około 5 godzin. To również dużo tańsza opcja podróżowania - osoby posiadające studencką legitymację mogą dojechać do hotelu nad jeziorem na Mazurach za niewiele ponad 30 zł.

Piękne jeziora, lasy i SPA lepsze niż betonowe blogi

Wystarczy wyjechać mniej więcej 200 kilometrów za Warszawę w kierunku Olsztyna, by ujrzeć zupełnie inny krajobraz. Betonowe płyty bloków zastąpione zostają pięknymi lasami, czystymi jeziorami i nowoczesnymi hotelami na Mazurach ze SPA. To widok, nie tylko przyjemniejszy dla oczu turystów, ale przede wszystkim przyjemniejszy dla ich duszy.

Osoby, które większość roku spędzają na warszawskich osiedlach lub w korporacyjnych budynkach chętnie decydują się na obecność przyrody w postaci jezior i lasów. Tych nie brakuje na Warmii i Mazurach! Dodatkowo większość znajdujących się tam dobrych hoteli na Mazurach posiada własną plażę lub jest w bliskim sąsiedztwie puszczy, czy też parku krajobrazowego.

Mazury dla fanów sportu - jakie aktywności czekają na mieszkańców Warszawy?

Mazurskie jeziora to idealne miejsce do pielęgnowania swojej pasji uprawiania sportów wodnych. Oprócz, najpopularniejszych w tym regionie, żaglówek spotkać można również fanów nart wodnych, kitesurfingu, czy też windsurfingu. Najlepsze hotele na Mazurach oferują nawet wypożyczalnie sprzętu, dzięki którym nie trzeba szukać po całym mieście akcesoriów do danego sportu.

Mazurskie hotele znajdą coś również dla osób, które nie przepadają za sportami wodnymi. W wielu z nich funkcjonują wypożyczalnie rowerów, gdzie można nabyć na czas pobytu jednoślad. To nie tylko sposób na aktywne spędzenie kilku dni, ale przede wszystkim na poznanie Mazur z innej strony - lasy i okolice jezior pełne są ścieżek dla rowerzystów.

Hotel na Mazurach blisko Warszawy - czyli wakacje według mieszkańców stolicy

Jaki hotel na Mazurach blisko Warszawy jest najlepszy?

Oferta hoteli na Mazurach jest bardzo duża. Znaleźć można ośrodek nad jeziorem lub w centrum miasta. Każdy z nich proponuje swoim gościom inne atrakcje - SPA, żaglówki, wycieczki z przewodnikiem. By wybrać najlepszy hotel na Mazurach należy w pierwszej kolejności określić swoje preferencje i wymagania, a następnie dobrać do nich konkretny obiekt.