Leasing to bardzo skuteczna metoda finansowania samochodów dla firm w każdej kategorii. Bez względu na to czy jesteśmy działalnością jednoosobową czy tez mikro firmą bądź średnią firmą. Wybierając leasing mamy do dyspozycji możliwość wrzucania dużych kosztów w naszą działalność dzięki czemu de facto odzyskujemy pieniądze które płacimy w formie leasingu. Nie w całości, lecz w jakiejś okazałości która ma być dla nas z zasady atrakcyjna. Tak samo jak zarządzanie flotą samochodową która to usługa jest dostępna w ofercie wielu firm zainteresowanych współpracą właśnie na takim szczeblu.

Wybierając leasing oczywiście musimy patrzeć na wszystkie kwestie koszty. Warto je porównywać i zestawiać z ofertami wielu firm aby znaleźć tą opcję najlepszą. Oczywiście w leasingu wiele zależy także od naszego samochodu ponieważ wybierając odpowiedni model w danym roczniku a także z danym przebiegiem będziemy musieli mierzyć się z tym iż będzie to pretekst do naliczenia nam lepszego lub gorszego leasingu.

Dostępne dziś możliwości dla samochodów leasingowych

Jak więc dobrać dobry samochód do leasingu?

Główną wartością jest oczywiście jego wiek. Jeśli dobieramy samochód młody to nie ma żadnego problemu ponieważ dostaniemy leasing na bardzo dobrych zasadach. Jeśli jednak wybieramy samochód starszy to leasing będzie musiał być na krótszy czas przez co my sami będziemy płacić większą ratę. Jak widać w tym wypadku tańszy i starszy samochód nie pozwoli nam odpowiednio cieszyć się obniżeniem kosztów.

Wiele osób ma także dylemat czy wybrać leasing czy wynajem. Jest to także uzasadniona może nie tyle obawa co dylemat, ponieważ wynajem także ma swoje plusy. Wybierając wynajem samochodu mamy do dyspozycji niższe ceny w zamian za to iż jedynie eksploatujemy samochód który de facto nie należy finalnie do nas. Po takim okresie trwania umowy wynajmu możemy oczywiście wykupić samochód na pewnych warunkach lecz po ciągłej eksploatacji możemy tego najzwyczajniej nie chcieć. W takim wypadku pozostaje nam zwrot samochodu i zakończenie opcji wynajmu.

Dlaczego leasing jest opłacalny?

Wszystko opiera się na kosztach które generują firmy. W takim wypadku biorąc leasing dostajemy możliwość wrzucania auta w koszty. Oczywiście kupując samochód za gotówkę także możemy to zrobić jednakże leasing pozwala nam utrzymać kapitał który zgromadziliśmy na koncie i cieszyć się samochodem którym to byliśmy zainteresowani. Jest to z punktu strategicznego jak najbardziej na plus i pozwala nam cieszyć się autem o którym zawsze marzyliśmy nie wykładając na niego gotówki w danym momencie.

Patrząc na leasing z punktu widzenia dobrze prosperującej firmy jest to najlepsza opcja ponieważ firma będzie pokrywać koszty umowy leasingowej, my utrzymamy swój kapitał na koncie natomiast odzyskamy wiele z kosztów tego samochodu w kwestii podatków które płacimy i tak co miesiąc. Dzięki temu mając nowy czy też prawie nowy samochód mamy bardzo dużą oszczędność której nie mielibyśmy w wypadku kredytowania gdzie za kredyt zawsze płacimy dodatkowe środki które bank pobiera za udzielenie nam go i procent który daje przy zawiązaniu takiej umowy. Wybierając leasing de facto obniżamy koszty kupna samochodu właśnie dzięki temu iż później wrzucamy go w koszty. Również nie płacimy żadnych kwot zawiązania takich umów dzięki czemu płacimy wyłącznie za nasz samochód.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.