Sołecka orkiestra z sołectwa Bzie uczestniczy w ważnych wydarzeniach, organizowanych na terenie Bzia. Nie mogło wiec jej zabraknąć podczas corocznych obchodów dożynkowych.

fot. Barbara Więckowska

Te w Bziu zorganizowane zostały 8 września.

Sołecka orkiestra prowadziła tegoroczny korowód dożynkowy. Jej członkowie dumnie prezentowali swoje umiejętności, które dodatkowo podkreśliły nowe, wysokiej jakości instrumenty muzyczne. Puzon, kornet czy sakshorn tenerowy to tylko część nowego doposażenia orkiestry z Bzia.

Usłyszeć je można było także podczas krótkiego występu upamiętniającego 100. rocznicę Powstań Śląskich – wtedy to hymn Polski z mocą rozszedł się po sołectwie.

Skąd w Bziu nowe instrumenty? Otóż w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, miasto złożyło wniosek na doposażenie orkiestry sołeckiej. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku, zadanie pod nazwą „Zakup instrumentów muzycznych dla sołeckiej orkiestry” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu województwa śląskiego, w ramach marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa Sołecka”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.