Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Charakterystyczny czerwony strój, broda, niski głos i worek pełen prezentów… W grudniu Święty Mikołaj tradycyjnie odwiedzi nasze miasto. Kiedy będzie można go spotkać?

1 grudnia odbędzie się ślizgawka z Mikołajem

Pierwsza okazja do spotkania Mikołaja nadarzy się już 1 grudnia. Impreza to będzie jednak nietypowa, bo odbędzie się na… lodowisku. Na świąteczną ślizgawkę z Mikołajem zaprasza MOSiR Jastrzębie. O godzinie 11.00 na Jastorze rozpoczną się pokazy jazdy figurowej na łyżwach oraz gry i zabawy. W ramach spotkania można będzie skorzystać z fotobudki, a dla najmłodszych przewidziano dodatkowe niespodzianki. Wstęp zgodnie z cennikiem lodowiska.

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedzi zarówno Miejski Ośrodek Kultury, jak i Miejską Bibliotekę Publiczną. W MOK-u świąteczne spotkanie rozpocznie się o 16.30 wizytą iluzjonisty. Damian Spętany przeniesie dzieci w świat prawdziwej magii. O 17.00 zostaną zapalone światełka na choince, znajdującej się przed siedzibą MOK-u. W programie również występ wokalny uczestników zespołu teatralnego „Złota Gęś” działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, oraz spektakl „ELFY TRZY” w wykonaniu Teatru Kultureska.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej postać Świętego Mikołaja patronować będzie warsztatom plastycznym. Te rozpoczną się już o godzinie 16.00. Godzinę później mali widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Przybądź Święty Mikołaju” w wykonaniu Teatru Małego.