Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Obecnie pojawia się tak dużo sposobów finansowania samochodów, że często w tym ogromie możliwości i informacji nie wiemy na co się zdecydować. W tym artykule chcemy skupić się na marce jaką jest mercedes i na jego wynajmie. Na czym polega? Czy jest opłacalny? I co trzeba wiedzieć jeśli chodzi o wynajem długoterminowy samochodów mercedes, takich jak tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-mercedes/? Wszystkie te pytania być może chodzą nam po głowie jeśli myślimy o nowym samochodzie, szczególnie o aucie marki mercedes, i jedną z opcji, które rozważamy jest właśnie jego wypożyczenie. Zanim zdecydujemy się podpisać umowę wynajmu, warto mieć na względzie parę kwestii.

Zacznijmy od tego, na czym polega wynajem mercedesa. Jest to pewna forma finansowania, jedna z wielu możliwych i dostępnych na rynku. Otrzymujemy wybrany przez nas samochód, a w zamian płacimy abonament. W przypadku mercedesa, abonament ten jest różny w zależności od modelu i roku produkcji auta. Oczywiście, im nowsze i im lepsze auto, tym większy abonament zapłacimy. Możemy to porównać do komórek, czy smartfonów. Decydując się na taki telefon w abonamencie, zdajemy sobie sprawę, że jego wysokość będzie zależała od nowości modelu i od dostępnych funkcji, a także, że będziemy musieli płacić co miesiąc odpowiednią sumę abonamentu. Podobnie jest w przypadku samochodów.

Co warto wiedzieć jeśli chodzi o wynajem długoterminowy samochodów mercedes?

Rozwiązanie które oferuje nam mercedes – wynajem długoterminowy – polega na wpłacaniu co miesiąc ustalonej w umowie kwoty. Jednak, w odróżnieniu od abonamentu na telefon, abonament na samochód, nie sprawia, że przechodzi on na naszą własność. Auto jest własnością firmy lub dealera, od kogo go w ten sposób wypożyczamy. Oczywiście, po upływie czasu wynajmu przewidzianego w umowie, możemy taki samochód wykupić. Jak jednak wyglądają opłaty i w jakich przedziałach plasują się ceny wynajmu i ewentualnego wykupu samochodu? W przypadku omawianego mercedesa w wynajmie długoterminowym cennik wygląda następująco: Abonament miesięczny wynosi odpowiednio od tysiąca do dwóch tysięcy w pakiecie podstawowym. Co to znaczy? W takim pakiecie sami musimy zadbać o wymianę opon, przeglądy, ewentualne naprawy oraz ubezpieczenie auta. Istnieją jednak pakiety bardziej rozszerzone, które zawierają niektóre lub wszystkie z tych opcji. Oczywiście, w ich przypadku zapłacimy odpowiednio większą opłatę abonamentową. Może ona wzrosnąć średnio o 20% w stosunku do ceny pakietu podstawowego. Warto więc przed wynajmem mercedesa zastanowić się który pakiet będzie dla nas najlepszy.

Jeśli mamy nieco wolnego czasu i nie przeszkadza nam dokonywanie przeglądów, załatwianie ubezpieczenia i ewentualnych napraw, lepiej będzie zdecydować się na pakiet podstawowy, szczególnie jeśli do tej pory nie mieliśmy żadnych stłuczek i z reguły jeździmy bezpiecznie i nie szalejemy na drogach. Jeśli natomiast zależy nam na oszczędności czasu i zmartwień, warto zainwestować w pakiet rozszerzony o dodatkowe opcje. Szczególnie jeśli czasem zdarzają nam się stłuczki lub lubimy nieco poszaleć na drodze. Wynajem mercedesa może bowiem wtedy okazać się nie tak już korzystny. Warto pamiętać, że wielu dealerów zastrzega sobie w umowie możliwość określenia jakiego rodzaju uszkodzenia i awarie, pokrywa właściciel auta, to znaczy firma wypożyczająca. Podobnie z umową ubezpieczeniową, przed jej podpisaniem, należy zapoznać się z zakresem szkód, czy awarii, które pokrywa ubezpieczenie. Pomoże nam to uniknąć niepotrzebnych stresów w razie różnego rodzaju uszkodzeń czy awarii, które nieraz zdarzają się nawet w najnowszych i najbardziej nowoczesnych samochodach.