Filmiki, arkusze zadań, testy, scenariusze lekcji - w sieci pojawiły się kompletne materiały dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, pozostających w domu z powodu epidemii koronawirusa.

Na zdjęciu nauczyciel prowadzący wideokonferencję z uczniem przy użyciu laptopa
fot. pixabay.com

Jastrzębscy nauczyciele przygotowywali do tej pory własne materiały.

Jak wyglądały takie lekcje? Przykładem może być materiał wideo stworzony przez dyrektorkę Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, Jolantę Kłopeć.

W założeniu lekcje przygotowywane przez jastrzębskich nauczycieli miały być publikowane na stronie miasta w ramach akcji #uczenienachacie. Inicjatywa ta powstała, gdy tradycyjne lekcje w polskich szkołach zostały zawieszone z powodu koronawirusa. Jednak w minionym tygodniu uruchomiono platformę rządową "zdalne lekcje". Rekomendujemy więc, aby z tych materiałów korzystać.

Kompletne scenariusze, podzielone na poszczególne klasy i kręgi tematyczne, dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/zdalne-lekcje  Plany lekcji opracowywane są i udostępniane w cyklach tygodniowych i obejmują wszystkie poziomy nauczania - od oddziałów przedszkolnych po szkoły ponadpodstawowe. Materiały te są w pełni bezpłatne i zgodne z podstawą programową. Na stronach Centralnej Komisji Egzeminacyjnej można również znaleźć zbiory zadań, przygotowujących do egzaminów - maturalnego i szóstoklasisty.