Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Bardzo droga okaże się dla mieszkańca osiedla Arki Bożka wczorajsza impreza. Mężczyzna za zakłócanie spoczynku nocnego stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Wczoraj o godzinie 22.30 dyżurny odebrał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednej z jastrzębskich mieszkań na osiedlu Arki Bożka. Natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol. Interweniujący policjanci, będąc jeszcze przed budynkiem, usłyszeli krzyki, śmiech oraz głośną muzykę dochodząca z jednego z mieszkań.
W mieszkaniu, z którego dobiegały odgłosy, policjanci zastali 47-letniego mężczyznę. Jastrzębianin powiedział, że nie interesuje go, iż przeszkadza sąsiadom, on ma imprezę i chce się bawić. Mundurowi w związku z aroganckim zachowaniem nałożyli na mężczyznę mandat 500 złotych za zakłócanie spoczynku nocnego. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, w związku z czym stróże prawa poinformowali imprezowicza, że o zaistniałej sytuacji powiadomią Sąd. Jastrzębianin zobowiązał się do ściszenia muzyki.
Przeciwko 47-latkowi zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Za zakłócanie spoczynku nocnego grozi wysoka grzywna.