UM Jastrzębie-Zdrój: Jastrzębianin z brązem w Wiedniu!

1 min czytania

Bartosz Łosiak zdobył brązowy medal plażowych Mistrzostw Europy 2021 w Wiedniu.

fot. eurobeachvolley.cev.eu

Po nieudanym występie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jastrzębianinowi udało się zdobycie trzeciego miejsca w Wiedniu. Bartosz Łosiak walczył w duecie z sosnowiczaninem Piotrem Kantorem. W meczu o trzecie miejsce wygrali z holenderskim duetem Alexander Brouwer-Robert Meeuwsen 2:0.

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w Wiedniu właśnie się zakończyły. Polskę reprezentowały dwa duety: Michał Brył i Michał Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. O ile pierwsza para odpadła w 1/8 finału, Łosiakowi i Kantorowi udało się wejść na podium.

To trzeci brązowy medal w historii występów polskich siatkarzy w plażowych Mistrzostwach Europy. Dwa brązowe medale wywalczył wcześniej duet Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (2013, 2016).

Bartosz Łosiak to urodzony w 1992 roku w Jastrzębiu-Zdroju wychowanek KS Jastrzębie-Borynia.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/jastrzebianin-z-brazem-w-wiedniu

Autor: krystian