Mundurowi z jastrzębskiej komendy odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ale także te obowiązujące podczas zabawy. Policjanci przypomnieli również o ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi.

Jastrzębscy policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. Tym razem odwiedzili przedszkolaków. Mundurowi w sposób przystępny dla młodszych słuchaczy przeprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Mundurowi zaprezentowali sytuacje, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz te, w których kategorycznie jest to zabronione. Policjanci przypomnieli o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także zasady korzystania z rowerów i hulajnóg.
Policjanci przypomnieli dzieciom o kontaktach z nieznajomymi i aby nie brały żadnych rzeczy od takich osób ani w żadnym wypadku nie oddalały się z nimi w nieznanym kierunku.
Mundurowi wspomnieli, że zawsze, kiedy ma się jakiś problem, można zwrócić się do osoby w granatowym mundurze. Policjant z całą pewnością pomoże nie tylko w sytuacjach poważnych, ale także sytuacjach błahych.

  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka i dzieci.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci, Sznupka i policjantów.
  • Zdjęcie przedstawiające uczestników pogadanki.