Po raz kolejny Technikum nr 4 zajęło 1. miejsce w wojewódzkiej edycji prestiżowego rankingu magazynu Perspektywy. W całym kraju szkoła zajmuje 8. pozycję.

Grafika z napisem  Ranking Liceów i Techników i zdjeciem okładki gazety

To kolejny sukces Technikum nr 4 przy Zespole Szkół nr 6. Tym razem 1. miejsce na Śląsku jastrzębska szkoła połączyła z awansem z wysokiego, 9. miejsca na 8. w krajowym rankingu techników.

- Gratulujemy całej społeczności szkolnej, bo każdy, poczynając od dyrekcji, a kończąc na osobach pracujących w obsłudze i administracji, ma udział w tym osiągnięciu. Ale nade wszystko gratulujemy wszystkim uczniom, bo to Wasza praca i Wasze osiągnięcia i sukcesy decydują o tak wysokim miejscach w tym prestiżowym rankingu

– napisała dyrekcja Zespołu Szkół nr 6.

Autorzy rankingu biorą pod uwagę wyniki matur, egzaminów zawodowych i osiągnięcia uczniów podczas ogólnopolskich olimpiad. Prócz Technikum nr 4 znalazły się w nim również inne jastrzębskie szkoły:  Technikum TEB Edukacja (12. miejsce w województwie  i  90. w kraju), Technikum nr 1, wchodzące w skład ZS nr 2 im. W. Korfantego (59. w województwie i 393. w kraju) oraz Technikum nr 2 z ZS nr 5 im. Jana Pawła II (121. w województwie).

W rankingu liceów „Perspektyw” spośród jastrzębskich szkół najlepiej wypadło IV LO w Zespole Szkół nr 6. (45. miejsce w województwie, 411. w Polsce). W zestawieniu ujęto też I LO z Oddziałami  Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica (54. miejsce w województwie, 483. w Polsce) i NLO Mistrzostwa Sportowego "Jastrzębski Węgiel" (101. w województwie, 947. w Polsce).