Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Zaledwie dobę zajęło kryminalnym namierzenie i zatrzymanie jastrzębianina, który na terenie miasta w jednym z lokali gastronomicznych ukradł sprzęt AGD oraz RTV, warte ponad 4 tysiące złotych. Wczoraj usłyszał zarzuty i został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kradzież miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Około godziny 1.00, gdy wszyscy klienci opuścili lokal, w trakcie sprzątania wszedł mężczyzna i pod nieuwagę pracownicy ukradł maszynę do mięsa i mieszania sosów, nóż elektryczny oraz głośnik o wartości ponad 4 tysiące złotych.
Już po kilku godzinach kryminalni wiedzieli, kto dokonał tej kradzieży, pozostało tylko namierzyć, gdzie jastrzębianin przebywa, z uwagi, iż nie posiada stałego miejsca pobytu. Następnego dnia 21-letni złodziej wpadł w ręce kryminalnych.
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież. Prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy, podjął decyzję o objęciu jastrzębianina policyjnym dozorem. Za kradzież, której się dopuścił, grozi do 5 lat więzienia.