Nietrzeźwy rowerzysta był bardzo zdziwiony, gdy policjanci z grupy „speed” zatrzymali go do kontroli i ukarali mandatem za jazdę w takim stanie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Apelujemy o rozwagę, nietrzeźwy rowerzysta stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Wczoraj kilka minut przed godziną 11:00 na ul. Wodzisławskiej policjanci z jastrzębskiej grupy „speed” zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał rowerem, a w ręku trzymał puszkę z alkoholem. Po zatrzymaniu i zbadaniu okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci za to wykroczenie ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.


Przypomnijmy: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń mówi:
• art. 87 § 1a - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu-mandat 2500 złotych.
• art. 87 § 2 - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka-mandat 1000 złotych.