Rok więzienia grozi 37-latkowi, który odpowie za znieważenie policjantów. Pijany mężczyzna kierował obraźliwe słowa pod adresem mundurowych podczas interwencji. O dalszym losie jastrzębianina decydować będzie sąd.

W niedzielę, około godziny 3.30, jastrzębscy policjanci zauważyli w centrum miasta mężczyznę, który dobijał się do drzwi jednego z zamkniętych lokali. W trakcie rozmowy stróże prawa ustalili, iż jastrzębianin zostawił w środku bluzę, którą chce odzyskać. W trakcie czynności, mężczyzn zaczął kierować pod ich adresem obraźliwe słowa, gesty oraz groźby. W akcie agresji zniszczył swój telefon. Wulgaryzmy kierowane w stronę policjantów kierowane były także w trakcie pobytu w szpitalu. W efekcie pijany jastrzębianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia policjantów, za co grozi mu rok więzienia.

Przypominamy:

Art. 226. Kodeksu Karnego:
Znieważenie funkcjonariusza publicznego lub organu konstytucyjnego RP
§ 1.Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2.Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 3.Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.