Fotografujesz bez... obiektywu? Weź udział w niezwykłym festiwalu.

fot. Miroslav Radomski źródło Facebook OFFO - Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej

Jesienią tego roku śląskie galerie sztuki po raz kolejny zapełnią się pracami wykonywanymi szczególną techniką. Rozpoczął się nabór do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2023.

Fotografia otworkowa nie wymaga drogiego sprzętu. Wręcz przeciwnie: do uzyskania zdjęć wystarczy zwykła puszka. Jeśli przez wykonany w niej otwór wpadnie światło, to na umieszczonym w niej wcześniej materiale światłoczułym pojawi się obraz. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO już od prawie dwudziestu lat pokazuje najciekawsze projekty artystyczne, wykonane tą techniką.

Mieliśmy już przyjemność gościć prace z praktycznie wszystkich części globu: od Australii, przez Europę, po obie Ameryki. Jesteśmy otwarci na wszelkie projekty: od maleńkich polaroidów, przez wielkoformatowe prace, po multimedialne pokazy. Zwykle podczas festiwalu pokazujemy prace łącznie około stu artystów

mówi Witold Englender, właściciel galerii „Ciasnej” w Jastrzębiu-Zdroju, organizator festiwalu.

W ramach biennale swoje wystawy prezentowała w Polsce między innymi Jesseca Ferguson czy Eric Renner, a z polskich artystów Paweł Kula, Paweł Janczaruk czy georgia Krawiec. Od lat OFFO współpracuje między innymi z galerią Pavlovka w Ukrainie.

Cenimy sobie różnorodność, więc do współpracy zapraszamy artystów z całego świata. W tym roku postanowiliśmy otworzyć się również na fotografie wykonywane w technikach bezkamerowych

dodaje Witold Englender.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 maja. Aplikować mogą zarówno twórcy indywidualni, jak i grupy twórcze.

Wszystkie informacje pod adresem: TUTAJ I TUTAJ

Na  stronie znajdują się obecnie regulaminy w języku polskim, angielskim i czeskim, a po dodatkowe informacje zapraszamy na mail offo@remove-this.wp.pl lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.