Zaledwie w ciągu godziny w ręce jastrzębskich policjantów pełniących służbę na motocyklach wpadli kolejni nietrzeźwi kierujący. „Jazda na podwójnym gazie” to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj około godziny 5:45 na ul. Aleja Piłsudskiego policjanci ujawnili pierwszego nietrzeźwego kierującego motocyklem. Mężczyzną okazał się 43-letni jastrzębianin. Od mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał prawie 0,4 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 6:45 na ul. Pszczyńskiej policjanci zatrzymali następnego kierującego pojazdem osobowym, który wsiadł za kierownicę, mając niemal 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci za prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz, o dalszych losach mężczyzn zdecyduje sąd.

Kolejny raz przypominamy, że droga to miejsce, gdzie wszyscy powinniśmy czuć się bezpiecznie. Jednak żeby tak było, każdy z jej użytkowników powinien przestrzegać obowiązujących przepisów. Osoba ignorująca prawo w sposób rażący, jakim jest między innymi kierowanie pojazdem po alkoholu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.