Na naszych oczach powstaje deptak z multimedialną fontanną, setkami nowych roślin i elementami małej infrastruktury.

Zdjęcie przedstawia nasadzenia na ul. 1 Maja.

Deptak, który powstaje na naszych oczach jest jednym z głównych realizowanych obecnie projektów. Wpisuje się w plan modernizacji Parku Zdrojowego, który przywraca dawny blask Perle Uzdrowisk Śląskich. To inwestycja na miarę diamentowej rocznicy 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Deptak to nowy rynek w starej części miasta, w którego centrum stanie fontanna multimedialna. Położenie 500 m2 trawnika i posadzenie niemal 1.300 nowych roślin stanowi element spójny zieleni w parku.

Jakie gatunki roślin ucieszą oko przechadzających się po deptaku?

Możemy już podziwiać:

- klony (13 sztuk),

- trawy ozdobne – Rozplenica Japońska Hameln (586 sztuk),

- tawułę brzozolistną (350 sztuk),

- przetacznik kłosowy (255 sztuk),

- szałwia (72 sztuki).

Obecnie trwają prace nad nasadzeniami, wykończeniem fontanny z dyszami wodno-świetlnymi i zagospodarowaniem skarpy. Na deptaku pojawiły się również lampy oświetleniowe. Cieszyć się tą nową przestrzenią będziemy już tej jesieni.

Deptak to część, która wprowadza do Parku Zdrojowego. Między innymi dzięki nasadzonej roślinności jest doskonale współgrającą przestrzenią, z całym kompleksem pouzdrowiskowym. Staje się on naturalnym przedłużeniem parku, uzupełnia jego funkcję i daje potencjał do organizacji większych eventów. To miejsce wraz z placem z fontanną, muszlą koncertową i Placem Zdrojowym przyciągać będzie swoją atrakcyjnością nie tylko jastrzębian, ale również turystów z całej Polski i Europy.