Ekipa trenera Roberta Kalabera uległa zespołowi Comarch Cracovii 4:6. Decydująca okazała się być druga tercja.

Zdjęcie przedstawia hokeistów JKH GKS Jastrzębie

Porażkę na zakończenie drugiej części rundy zasadniczej Tauron Hokej Ligi ponieśli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Lepszy od naszej drużyny okazał się zespół Comarch Cracovii, który na Jastorze pokonał jastrzębian 6:4. Spotkanie w Jastrzębiu lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, którzy po niespełna 11. minutach gry objęli prowadzenie za sprawą Szweda Johana Lundgrena. Jeszcze w pierwszej tercji do wyrównania doprowadził jednak wracający po kontuzji, Jakub Izacky.

Po zaledwie 51. sekundach drugich 20 minut meczu, JKH znalazło się "z przodu" po strzelonym golu przez Macieja Urbanowicza. Krakowianie zdołali natomiast odpowiedzieć. I to aż trzy razy, w ciągu nieco ponad trzech minut. Remis Pasom dał Sebastian Brynkus. Na prowadzenie wyprowadził ich były hokeista jastrzębian, Radosław Sawicki, który niewiele później zwiększył jeszcze stan posiadania Cracovii.

I choć dokładnie 24 sekundy później, zespół trenera Roberta Kalabera zbliżył się do rywala po golu Łotysza, Ricardsa Bernhardsa, to dwubramkową przewagę gościom dał Alexander Younan - kolejny ze Szwedów występujący w ekipie z Małopolski.

W trzeciej tercji powtórzył się scenariusz z drugiej części wcześniejszych 20 minut. JKH znów złapało kontakt, kiedy krążek do siatki skierował słowacki obrońca Emil Bagin, lecz ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Drogę do bramki jastrzębian znalazł ponownie Johan Lundgren.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)

Bramki: 0:1 Johan Lundgren (11) 1:1 Jakub Izacky (18) 2:1 Maciej Urbanowicz (21) 2:2 Sebastian Brynkus (23) 2:3 Radosław Sawicki (25) 2:4 Radosław Sawicki (27) 3:4 Ricards Bernhards (27) 3:5 Alexander Younan (31) 4:5 Emil Bagin (51) 4:6 Johan Lundgren (56).

JKH: Miarka (Lacković) Martiszka, Kostek, Bagin, Viinikainen, Kamieniew, Górny, Kiełbicki, Pelaczyk, Paś, Starzyński, Urbanowicz, Kolusz, Szpirko, Zając, Izacky, Jarosz, Bernhards, Ł. Nalewajka, Arrak, R. Nalewajka.