Policja Jastrzębie Zdrój wspiera bezpieczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego
W sobotę ulice naszego miasta rozbrzmiewały dźwiękiem silników, zwiastując nadejście wiosny na dwóch kołach. Wspólnie z policją, miłośnicy jednośladów zainaugurowali nowy sezon motocyklowy, demonstrując jedność i pasję do motocyklizmu. Wydarzenie to nie tylko rozpaliło serca uczestników, ale również stało się platformą do promocji bezpieczeństwa na drogach.
  1. W sobotę, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Jeziorańskiego, rozpoczęło się "Motocyklowe rozpoczęcie sezonu".
  2. Orszak motocyklistów, prowadzony przez policjantów, przejechał ulicami miasta, kończąc marsz na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  3. Atrakcje dla uczestników obejmowały wystawę motocykli i koncert.
  4. Policja promowała bezpieczne zachowania na drodze, rozdając kamizelki odblaskowe i apteczki pierwszej pomocy.

Wydarzenie to, już tradycyjnie wpisane w kalendarz naszego miasta, przyciągnęło liczne grono entuzjastów motocykli, którzy podziwiać mogli nie tylko maszyny na dwóch kołach, ale i skorzystać z okazji do przypomnienia sobie o zasadach bezpieczeństwa. Wszystko to przy akompaniamencie idealnej, sobotniej pogody.

W tym roku, inicjatywa ta była wspierana przez Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, co podkreśla wagę przekazu dotyczącego bezpieczeństwa. Przez całe wydarzenie, funkcjonariusze angażowali się w rozmowy z uczestnikami, doradzając i zachęcając do odpowiedzialnego korzystania z dróg.

Organizatorzy wydarzenia i wspierający je funkcjonariusze składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za kulturalne zachowanie na drodze i już teraz zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku. "Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, a dzięki takim wydarzeniom możemy budować świadomość jego znaczenia wśród miłośników motocykli" - podkreślają organizatorzy.


Policja Jastrzębie Zdrój