Wsparcie lokalne w zasięgu ręki: Przekaż 1,5% podatku na rzecz jastrzębskich organizacji
Czas na solidarność podatkową: wspomóż lokalne organizacje pożytku publicznego. Zbliża się termin rozliczeń PIT, a to idealna okazja, by wesprzeć działalność organizacji, które na co dzień tworzą lepszą przyszłość dla naszego miasta.
  1. Rozliczając się z fiskusem do 30 kwietnia, masz możliwość przekazać 1,5% swojego podatku lokalnym organizacjom.
  2. Wśród beneficjentów są organizacje sportowe, kulturalne i te wspierające osoby w potrzebie.
  3. Jak pokazują dane, w poprzednim roku mieszkańcy przekazali ponad 3,6 miliona złotych na organizacje pożytku publicznego, z czego lokalne organizacje otrzymały ponad 813 tysięcy złotych.
  4. Wystarczy podać w zeznaniu nazwę i numer KRS wybranej organizacji, by przyczynić się do ich wsparcia.

Łącząc siły, możemy uczynić nasze miasto jeszcze bardziej wspierającym i troskliwym miejscem. Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza kwota, może mieć wielkie znaczenie dla lokalnych inicjatyw. Nasze miasto kryje w sobie wiele organizacji pożytku publicznego, które na co dzień pracują na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, promocji kultury, sportu, a także opieki nad potrzebującymi.

Nie zapominajmy, że w naszej wspólnocie liczy się każdy gest solidarności. Dzięki naszej pomocy, organizacje mogą kontynuować swoje misje i realizować projekty, które bezpośrednio przekładają się na dobro wspólne. Warto zatem rozważyć przekazanie 1,5% podatku tym, którzy na co dzień wkładają swoje serce w działania na rzecz innych.

Wystarczy kilka minut, by dokonać świadomego wyboru podczas wypełniania zeznania podatkowego. Pamiętajmy, że każdy z nas ma szansę być częścią większej zmiany. Nie dajmy, aby ta okazja przeszła obok nas obojętnie.


Na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój