PASJANS: Wystawa Jacka Trybusa i Dominika Smolarczyka w Jastrzębiu-Zdroju
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wyjątkową wystawę, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. „PASJANS” to wspólny projekt artystyczny, w którym malarstwo i poezja łączą się w harmonijną całość.
  1. Wystawa zawiera 24 obrazy Jacka Trybusa.
  2. Wernisaż odbędzie się 10 maja 2024 o godz. 17:00.
  3. Dominik Smolarczyk, tegoroczny maturzysta, jest autorem poezji towarzyszącej obrazom.
  4. Wystawa ma miejsce w Bibliotece Filii nr 2 Masnówka.

Projekt „PASJANS” jest efektem współpracy dwóch artystów: doświadczonego malarza Jacka Trybusa oraz młodego poety Dominika Smolarczyka. Pomimo różnicy pokoleń, ich dzieła doskonale się uzupełniają, tworząc spójną i inspirującą całość.

Na wystawie zobaczymy 24 obrazy olejne na płótnie, które przedstawiają refleksje Jacka Trybusa na temat życia po sześćdziesiątce. Każdy obraz jest opatrzony wierszem Dominika Smolarczyka, który swoim świeżym spojrzeniem na rzeczywistość dopełnia artystyczny przekaz.

Jacek Trybus i Dominik Smolarczyk poznali się podczas gali laureatów „Talent Miasta” 2023, gdzie połączyli swoje siły, tworząc projekt „Pasjans”. Jak mówi sam Jacek Trybus: „Światy te są tak podobne, tak prawdziwe, że mimo 40 lat różnicy wiekowej między autorami nic się nie zmienia... zmienia się otoczenie, a my w tej rzeczywistości pozostajemy prawdziwi na dalszą wieczność.”

Wernisaż odbędzie się 10 maja 2024 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Filii nr 2 Masnówka. To doskonała okazja, by spotkać się z artystami i zanurzyć się w ich wspólnym dziele.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do obcowania ze sztuką, która łączy pokolenia i pokazuje, że różnorodność doświadczeń życiowych może prowadzić do niezwykłych artystycznych efektów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tej wyjątkowej wystawie!


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój