XXIII Szczyt Młodzieży Trójkąta Weimarskiego poświęcony grom wideo w NRW

2 min czytania
XXIII Szczyt Młodzieży Trójkąta Weimarskiego poświęcony grom wideo w NRW


W sierpniu młodzi mieszkańcy województwa śląskiego oraz ukraińscy uchodźcy mają wyjątkową okazję, by zanurzyć się w świat nowoczesnych technologii i gier wideo podczas prestiżowego XXIII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. To wydarzenie, które łączy edukację, rozwój społeczny i międzynarodową współpracę, odbędzie się w sercu niemieckiego przemysłu gamingowego – Nadrenii Północnej-Westfalii.

  • Młodzież z Jastrzębia-Zdroju i regionu na spotkaniu w Kolonii i Düsseldorfie
  • Jak zgłosić się do udziału i co czeka wybranych uczestników

Młodzież z Jastrzębia-Zdroju i regionu na spotkaniu w Kolonii i Düsseldorfie

Już od 17 do 23 sierpnia 2025 roku grupa młodych ludzi z województwa śląskiego oraz ukraińskich uchodźców w wieku od 18 do 23 lat będzie miała szansę uczestniczyć w inspirującym tygodniu pełnym warsztatów, debat i spotkań z ekspertami z różnych dziedzin. Tegoroczna edycja Szczytu skupia się na roli gier komputerowych jako narzędzi wspierających rozwój społeczny, edukacyjny i technologiczny. To nie tylko rozrywka – gaming staje się platformą do nauki strategicznego myślenia, pracy zespołowej oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch ważnych miastach Nadrenii Północnej-Westfalii – Kolonii i Düsseldorfie, które są znane jako centra branży gamingowej w Niemczech. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać innowacyjne rozwiązania oraz porozmawiać z przedstawicielami świata nauki, biznesu i administracji publicznej.

Jak zgłosić się do udziału i co czeka wybranych uczestników

Zainteresowani udziałem powinni pamiętać, że rekrutacja trwa do 10 lipca 2025 roku. Kandydaci muszą mieć od 18 do 23 lat i pochodzić z województwa śląskiego lub być ukraińskimi uchodźcami. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 14 lipca. Wybrana grupa licząca 15 osób zostanie zaproszona na obowiązkowe spotkanie integracyjno-tematyczne, które pozwoli lepiej przygotować się do wyjazdu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny – organizatorzy zapewniają transport, noclegi oraz pełne wyżywienie. To doskonała szansa na zdobycie cennego doświadczenia podczas międzynarodowego spotkania młodych ludzi pełnych pasji i zaangażowania.

Zgłoszenia można przesyłać na adres Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach: ul. Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice, telefonicznie pod numerem 77 407 95 15 lub mailowo na [email protected].

Na podstawie: UM Jastrzębie-Zdrój

Autor: krystian