Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
05.06.2019 r. godz. 17:00

więcej
 

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
04.06.2019 r. godz. 17:30

więcej
 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

  Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez Internet. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl/) oraz najbliższej jednostce Policji.

 • Pobicie- bezwzględni napastnicy

  Jastrzębscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Sprawcy zaatakowali 48-latka na ulicy. Bili pięściami i kopali po całym ciele. Jeszcze tego samego dnia dwaj bracia, którzy dopuścili się tego dotkliwego pobicia znaleźli się w rękach stróżów prawa. Grozi im kara 3 lat więzienia.

 • Sprawdzajmy autobusy na www.bezpiecznyautobus.gov.p

  Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży.

 • W ubiegłym roku weszła w życie znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt. Przewiduje ona m.in. surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami, czy obligatoryjny obowiązek orzekania przez sądy nawiązek wobec sprawców takich czynów. Na konta wskazanych organizacji, realizujących cele związane z ochroną zwierząt jednorazowo może teraz trafiać od tysiąca do 100 tys. złotych, a sprawcy mogą obejmowani być nawet 15-letnim zakazem posiadania zwierząt.

 • Spotkanie z Beatą Śliwką i jej poezją miłosną odbędzie się 24 maja o godz. 17.30 w Księgarni Autorskiej przy ul. Warszawskiej 2. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wspaniała muzyka Łukasza Jana Dziedzica.

  Z ofertami firm i przedsiębiorstw, instytucji szkoleniowych oraz Powiatowych Urzędów Pracy będzie można zapoznać się podczas targów pracy.

  W najbliższych tygodniach odbędą się spotkania otwarte z mieszkańcami poszczególnych osiedli i sołectw, podczas których wybierane będą zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2020 r.

  Prace wykończeniowe w budynku wielorodzinnym przy ul. Witczaka są już na finiszu. Budowlańcy kończą płytkowanie ścian i podłóg w mieszkaniach oraz na korytarzach.

 • BEZPIECZNY ROWERZYSTA

  W dniu wczorajszym podkom. Robert Szablicki specjalista z wydziału ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju dla klas 4 i 5-tych przeprowadził zajęcia podsumowujące przygotowania części teoretycznej uczni do egzaminu karty rowerowej.

 • POZOSTAWILI SAMOCHÓD I W NOGI...

  W ręce policjantów jastrzębskiej prewencji wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca wraz z pasażerem. Tym razem okazał się nim 29-latek, który nie dość, że ruszył w drogę wraz z pasażerem bez uprawnień, kierował pojazdem pod wpływem alkoholu to jeszcze próbował ucieć policjantom.

 • Tablica rejestracyjna "z palca pisana"

  Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka, który ruszył w drogę mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie decydować będzie sąd. Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Poruszał się pojazdem, który miał tablicę rejestracyjną napisaną odręcznie.

 • Apelujemy o ostrożność na drodze!

  Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z Kasztanową. 34-letnia kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 31-letniej jastrzębiance. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek.

 • Karatecy Shihana Janusza Piórkowskiego przywieźli z Wodzisławia... 30 medali.

  22 maja jastrzębskim seniorom upłynie pod znakiem sportu. Impreza przygotowana specjalnie z myślą o starszych mieszkańcach naszego miasta odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w godz. od 12.00 do 15.00.

  Dzisiaj w godz. od 10.00 do 12.00 na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej będzie można oznakować rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki.

  Został wybudowany kolejny odcinek ul. Gołębiej. Tym samym mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych w rejonie ul. Młyńskiej zyskali nową drogę. Odbioru robót dokonano 20 maja.

  Nowe Volvo elektryczne – hybrydy typu plug in od Volvo

  Zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego? Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się hybrydy typu plug in, które można znaleźć także w ofercie szwedzkiego producenta Volvo. Co warto o nich wiedzieć?

  Silniki elektryczne to przyszłość motoryzacji – dzięki nim można korzystać z samochodów nie tylko ekologicznie, ale także ekonomicznie i komfortowo! Dziś samochody elektryczne ma w swojej ofercie niemalże każda dobra marka, w tym także Volvo.

  Najwięcej klientów wybiera nowe Volvo elektryczne w wersji hybrydowej plug in, czyli wyposażone są w podwójny silnik spalinowy i elektryczny, z możliwością wpięcia do gniazdka.

  Z takimi pojazdami elektrycznymi od Volvo można zapoznać się bliżej także w Polsce. Są one dostępne między innymi w salonie samochodowym Euroservice działającym w Warszawie – więcej informacji można znaleźć pod adresem.

  Co dokładnie oferują nam samochody elektryczne Volvo typu plug in? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

  Nowe Volvo elektryczne – czym jest hybryda plug in?

  Dzisiaj samochód elektryczny może być wyposażony w różnego rodzaju silniki – podwójne spalinowe i elektryczne lub też całkowicie elektryczne, które nie korzystają już z paliw takich jak benzyna oraz olej napędowy.

  Volvo plug in to silnik typu Twin Engine, który wykorzystuje zalety napędu spalinowego benzynowego oraz elektrycznego, zapewniając doskonałe połączenie mocy oraz ekonomiki w eksploatacji.

  Takie Volvo elektryczne może być ładowane z gniazdka elektrycznego, na przykład w domu, w biurze czy w centrum handlowym. Ładowanie samochodu jest tak proste jak ładowanie telefonu komórkowego!

  Auto elektryczne w takim wariancie jest wyposażone w pojemne akumulatory, które magazynują energię. Dzięki temu można bez problemu korzystać z mocy silnika elektrycznego, który pozwala na jazdę także na dłuższych dystansach.

  Aktualnie firma Volvo posiada silniki tego rodzaju we wszystkich nowych modelach, które weszły do sprzedaży od 2014 roku.

  Nowe Volvo elektryczne – trzy tryby jazdy

  Volvo hybrydowe z opcją plug in pozwala na ustawienie jednego z trzech trybów jazdy, a mianowicie takich jak:

  • tryb Power
  • tryb Pure
  • tryb Hybrid

  W trybie Power Volvo na prąd pokaże swoje sportowe oblicze – ten tryb łączy moc silnika spalinowego i elektrycznego, aby uzyskać maksymalną dynamikę jazdy.

  Tryb Pure wykorzystuje w pełni napęd elektryczny, czyli samochód nie używa wtedy silnika spalinowego. Gdy akumulatory są w pełni naładowane, elektryczne Volvo może przejechać bez problemu dystans z domu do pracy i z pracy do domu, co przekłada się na mniejsze koszty, a także większą ochronę środowiska.

  Natomiast auto na prąd pracujące w trybie Hybryd to optymalne wykorzystanie zalet silnika elektrycznego i spalinowego dla uzyskania optymalnych efektów. Wtedy Volvo elektryczne maksymalizuje moc, a także minimalizuje emisję spalin, dlatego też pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów jazdy w każdych warunkach.

  Nowe Volvo elektryczne – przetestuj je!

  Jeśli także interesują Cię samochody hybrydowe Volvo, możesz zapoznać się z nimi już teraz w salonach samochodowych marki i przetestować je podczas jazdy próbnej.

  Za nowoczesne Volvo hybrid cena jest porównywalna z innym wersjami silnikowymi, dlatego to przyszłościowy zakup dla każdego, kto chce zadbać o środowisko i swój portfel. Wybierz nowe Volvo elektryczne plug in!

 • Narkotyki w samochodzie

  W ubiegłym tygodniu policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu wywiadowczego trzykrotnie prowadzili czynności wobec czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków narkotycznych. Najmłodszy z nich ma 23 z kolei najstarszy 34 lata. Podczas przeszukania samochodów, mundurowi znaleźli środki zabronione w postaci Katynon, marihuanę.