• W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

  "Bezpieczne ferie 2020" w pełni! Mimo braku śniegu młodzi mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju nie marnują czasu i aktywnie spędzają go na świeżym powietrzu. Policjanci wykorzystują zatem każdą okazję, aby spotkać się z dziećmi i przekazać ważne informacje, związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Tym razem mundurowi odwiedzali szkoły podstawowe oraz szpital rehabilitacyjny w Jastrzębiu-Zdroju.

 • Policja szuka właścicieli wózków dziecięcych!

  Jastrzębscy policjanci poszukują właścicieli trzech wózków dziecięcych. Pierwszy z wózków jest fioletowy firmy "Inglesina", drugi koloru szarego firmy "4BABY", trzeci koloru czarnego firmy"Verona". Właściciela lub osoby, które wiedzą do kogo należą wózki, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 • Plakat wydarzenia

  Ruszyła sprzedaż karnetów na domowe mecze GKS-u Jastrzębie w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020.

  Zdjęcie przedstawia dzika

  W związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium kraju.

  Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman przemawia podczas seminarium eksperckiego.

  Przedstawiciele świata nauki, samorządowcy i reprezentanci strony rządowej debatowali nad tym, jak rozwiązać problem podatku od wyrobisk górniczych.

   

  Mediateka
  ul. Opolska 1 b
  08.02.2020 r.

  więcej
   

  Biblioteka Główna
  ul. Wielkopolska 1a
  06.02.2020 r. godz. 18:00

  więcej
 • Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Wprowadzenie stopni alarmowych na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

 • "Tajna akcja" bez happy endu

  Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Mieszkanka Śląska straciła oszczędności życia, padając ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. 73-latka wypłacała pieniądze z banków i bezpośrednio przekazywała je sprawcom. W ciągu tygodnia straciła w taki sposób ogromną sumę pieniędzy. Seniorka była przekonana, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki.

 • Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, za nim bloki i góry

  W urzędzie miasta będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  Zdjęcie archiwalne - Tomasz Fornal przybija "piątkę" z Dawidem Konarskim.Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel" />

  Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, mistrz Polski i drużyna, której nie dane było zaznać porażki z Jastrzębskim Węglem od pięciu lat, wreszcie została pokonana.

  Talerz z owocami, Międzynarodowe śniadanie biznesowe, branże produkcyjne, 30 stycznia, czwartek, godzina 7:30

  Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z Jastrzębia-Zdroju na I Międzynarodowe śniadanie dla firm produkcyjnych.

  Jacht, na którym są mężczyźni, dwóch mężczyzn siedzi nad wodą przed starym budynkiem

  PoOFFOwą wystawę fotografii otworkowej „Genius loci” autorstwa Ryszarda Karczmarskiego będzie można oglądać w Galerii Acartus. Wystawa będzie trwać od 27 stycznia do 29 lutego.

 • Brawurowa jazda ulicami miasta

  Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który brawurowo poruszał się ulicami miasta. Drogowym piratem okazał się 20-letni mieszkaniec Jastrzębia, który jadąc Al. Jana Pawła II „lawirował” między jadącymi pojazdami. Mężczyzna nie przyjął mandatu karnego. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach i apelują do kierowców o rozsądek!

 • Poszukiwany sam zgłosił się do komendy

  Niecodzienna wizyta w jastrzębskiej komendzie. 43-latek podszedł, do oficera dyżurnego mówiąc, że najprawdopodobniej jest poszukiwany. Okazało się, że błąd ludzki sprawił, iż faktycznie jest osobą poszukiwaną.

 • Biały wykrzyknik na tle czerwonego trójkąta

  W związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, zostały wprowadzone stopnie alarmowe.

  Ogród przy Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju

  Ponad 3 tony złomu ofiarowali mieszkańcy Boryni i Skrzeczkowic Szkole Podstawowej nr 14. Dzięki jego sprzedaży nowego blasku nabrał ogród znajdujący się w atrium szkoły.

  Drużyna JKH po wygranym męczu.

  Prezydent Miasta Anna Hetman zarządzeniem z dnia 21 stycznia postanowiła wyróżnić zawodników JKH GKS Jastrzębie.