Uzyskaj dostęp do 60 000 ebooków !!!

więcej
 • Apelujemy o ostrożność na drodze

  Policjanci ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Gagarina z ulicą Rybnicką, Pochwacie. Wyglądało bardzo poważnie, na szczęście nic poważnego się nie stało. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę.

 • Jastrzębscy policjanci na warsztatach o dopalaczach

  W Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy w Jastrzębiu-Zdroju , odbyły się warsztaty na temat problematyki stosowania dopalaczy oraz narkotyków. Wykład przeprowadziła kom. Aneta Zacharjasz, profilaktyk z Jastrzebskiej Komendy.

 • Bezpieczny pieszy i rozważny rowerzysta

  Obowiązek poruszania się przez pieszego lewą stroną drogi i posiadania przez niego odblasku poza obszarem zabudowanym oraz znajomość przepisów przez rowerzystów-to tylko niektóre zagadnienia poruszone przez jastrzębskich policjantów podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Nr 9 Specjalnych im. dr. Mikołaja Witczaka. Mundurowi przypomnieli także, w co powinny być wyposażone jednoślady oraz omówili niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą spotkać się na drodze młodzi piesi, rowerzyści. Atrakcją dla dzieci było także poznanie pracy policjanta Techniki Kryminalistycznej.

 • Nieobecność oficera prasowego- informacja dla dziennikarzy

  W związku z nieobecnością asp. Haliny Semik w dniach 02 marca do 6 marca, w sprawach wyłącznie pilnych proszę kontaktować się pod numerem telefonu kom. 798 030 142.

 • Przewodniczący zarządu osiedla Arki Bożka, z lewej strony kir

  Roman Januszewski nie żyje. Przewodniczący zarządu osiedla Arki Bożka zmarł dziś w nocy w wieku 56 lat.

  Znak drogowy zwężenie jezdni

  Na przejściu granicznym w ciągu ulicy Piotrowickiej w Skrbeńsku zarządca czeskiego odcinka drogi zamierza ustawić elementy betonowe ograniczające szerokość jezdni.

  Minister Marcin Horała wita się z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman, obok stoją mężczyźni

  Władze Jastrzębia-Zdroju w piątek (28 lutego br.) spotkały się z Marcinem Horałą, wiceministrem infrastruktury i pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 • Z promilami na zakazie

  Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Na domiar tego mundurowi znaleźli przy nim kradziony telefon.

 • Fragment dachu domu z kominem

  Występuje ryzyko przekroczenia dozwolonej liczby 35 dni ze stężeniem powyżej wartości dobowej dopuszczalnej 50 µg/m³ pyłu zawieszonego PM10.

  Telefoniczna Informacja Pacjenta, 800 190 590, tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronowirusem

  Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

  Postać mężczyzny, który trzyma na dłoni stos książek, za nim biblioteczka

  Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli. Oferty należy składać do 16 marca.

  Plakat z konkursem na projekt muralu

  Jeden z jastrzębskich bloków już niedługo zmieni swoje oblicze. Na elewacji pojawi się mural, nawiązujący tematycznie do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

 • Zmęczenie powodem zdarzenia

  Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Wodzisławskiej. 59-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w osobówkę, a następnie w słup oświetleniowy i betonowy kosz na śmieci. Życiu ani zdrowiu kierujących nie zagraża niebezpieczeństwo.

 • Zasnął za kierownicą

  Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju. 43-letni mężczyzna, jadąc do pracy zasnął za kierownicą i uderzył w słup oświetleniowy, który następnie przewrócił się na jego samochód. Życiu ani zdrowiu kierującego nie zagraża niebezpieczeństwo. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Nie kierujmy pojazdem, gdy jesteśmy zmęczeni i niewyspani.

 • 95. rocznica powołania Policji Kobiecej

  W tym roku obchodzimy 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Obecnie, w strukturach tej największej formacji mundurowej w kraju jest ich około 15 tysięcy. Pracują w różnych pionach i na różnych stanowiskach. Dziś rekrutując do służby muszą spełniać te same wymagania, co ich koledzy policjanci. Jednak nie zawsze tak było... Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą historią kobiet w policyjnych szeregach, w tym w Policji Województwa Śląskiego, o których opowiedział Grzegorz Grześkowiak – Przedstawiciel Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku z siedzibą w Katowicach.

 • Działania „Prędkość”

  27 lutego 2020 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Ferie 2020 na śląskich drogach – podsumowanie

  Od 10 stycznia do 23 lutego trwały policyjne działania “Bezpieczne ferie”. Policjanci przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. W porównaniu do lat ubiegłych, mniej jest osób rannych, lecz niestety wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w naszym województwie.

 • Nowe numery telefonów do Policji

  Informujemy, że w związku z prowadzonymi przez KGP pracami, dotyczącymi modernizacji systemu łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów służb podległych MSWiA. Aby dodzwonić się do jednostek Policji, zamiast dotychczas używanych numerów kierunkowych (w województwie śląskim: strefa katowicka - 32, strefa bielska - 33 i strefa częstochowska - 34), trzeba będzie wybrać prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

 • Kilkudziesięciu młodych ludzi pozuje na scenie do zdjęcia

  Znani raperzy Bęsio i Dj Yonas przekonywali jastrzębską młodzież o tym, że przez narkotyki, dopalacze i alkohol nie warto marnować sobie życia. Przekaz był mocny, ponieważ oni sami byli kiedyś na granicy życia i śmierci.

  Sala, w której siedzą uczestnicy Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

  Jeszcze nie opadły emocje związane z awansem uczniów „Sobieskiego” do finału olimpiady „Euroelektra”, a już dotarły do nas informacje o sukcesach przyszłych techników mechatroników.