Klej do tworzywa sztucznego – czym powinniśmy się kierować?

Prawidłowe klejenie tworzyw sztucznych wymaga zachowania szczególnej dbałości i staranności, a także wyboru odpowiedniego kleju, który zapewni nam oczekiwaną trwałość i estetykę finalnych efektów. Sklepy budowlane oferują nam szeroki asortyment produktów dostępnych pod fachowymi nazwami. Wybierając najlepszy klej do PP powinniśmy zatem uwzględnić kilka czynników i zdobyć chociaż podstawową wiedzę w dziedzinie klejenia plastików.

Najważniejsze rodzaje tworzyw sztucznych

Każde tworzywo sztuczne wymaga zastosowania specjalistycznego kleju. Preparaty dostępne w sklepach, często wykorzystują specjalistyczną terminologię oraz skróty, co utrudnia odpowiedni wybór produktu. Zanim wyruszysz na poszukiwania, pierwszym krokiem jest ustalenie tworzywa, jakim będziesz się posługiwał. Poniżej prezentujemy najważniejsze tworzywa sztuczne:

Poliolefiny: polipropylen (PP), poletylen (PE) oraz politetrafluoroetylen (PTFE).

Nie-poliolefiny: ABS, Polichlorek winylu (PCV lub PCW), polistyren (PS), poliwęglan litym (PC), poliamid (PA), poliuretan (PU) oraz polimetakrylan metylu (PMMA).

Każde z wyżej wymienionych tworzyw posiada własną specyfikę i wymagania względem prawidłowego klejenia. W związku z tym, klej uniwersalny nie zawsze sprosta naszym oczekiwaniom. Jeśli chcemy uzyskać odpowiedni efekt końcowy, warto postarać się produkt dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki temu, klejenie ABS będzie zadaniem dużo prostszym i mniej kłopotliwym.

Wytrzymałość i estetyka przy klejeniu plastików

Decydując się na samodzielne klejenie tworzyw sztucznych, najważniejszym czynnikiem jest oczywiście trwałość rezultatów. Gdy klejone tworzywo ma się również dobrze prezentować, np. poliwęglan lub polistyren, ważnym aspektem jest również „czystość” kleju, a dokładniej, łatwość w estetycznym montażu, który nie pozostawi żadnych zabrudzeń. Specjalistyczny klej do laminatu może się znacząco różnić parametrami klejenia, o których informuje nas specyfikacja dostarczona przez producenta.

Bez specjalistycznej wiedzy ciężko zrozumieć wszystkie aspekty, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze kleju. Nam zależy jedynie na tym, aby uzyskać dobry i wytrzymały efekt końcowy. Warto zatem zdobyć podstawową wiedzę, a resztę zostawić specjalistom. Doświadczeni fachowcy z Plastics Group służą radą wszystkim klientom i uwzględnią nasze indywidualne potrzeby by zaproponować nam najlepszy klej, który perfekcyjnie sprawdzi się w naszej sytuacji.

Czym kierować się przy zakupie kleju?

Jeśli chcemy samodzielnie dokonać zakupu, warto najpierw zapoznać się z poradnikiem, który poinstruuje nas w najważniejszych kwestiach związanych z klejeniem tworzyw sztucznych. Należy pamiętać, że niektóre kleje specjalistyczne wymagają odpowiedniego podejścia: prawidłowego przygotowania klejonej powierzchni, a także fachowego utwardzania. Inny klej wybierzemy do dużych elementów, a inny do niewielkich przedmiotów wymagających większej precyzji.

Warto skorzystać z doświadczenia innych osób, które miały już okazję testować różne rodzaje klejów do tworzyw sztucznych. Wybierając optymalny klej do polipropylenu, warto zwrócić uwagę na markę, specyfikację, a także opinie innych użytkowników. W sieci znajdziemy również obszerne poradniki, które zalecają nam konkretny klej do specyfiki tworzywa, a także konkretnych przedmiotów, którymi się zajmujemy. Wbrew pozorom, wystarczy opanować najważniejsze podstawy, aby prawidłowo przeprowadzić klejenie plastików.

Zaręczyny zorganizowane nad morzem to świetny pomysł. Pytanie tylko, jak to zrobić? Bo chyba każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że przygotowań będzie sporo. Na szczęście dzięki kilku trafionym wskazówkom można odnieść sukces. Warto więc wziąć je pod uwagę.

Morze jak najbardziej, tylko w jakiej miejscowości?

Władysławowo, Hel, Łeba, Ustka, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Jarosławiec… można wymieniać i wymieniać. Miejscowości nad morzem, w których można zatrzymać się z ukochaną, jest wiele. Którą wybrać? Właściwie to rzecz gustu, indywidualnych upodobań i oczekiwań. Każda plaża jest na swój sposób przepiękna. W ostatnich latach romantycznym chwilom we dwoje sprzyjają krajobrazy plaży usytuowanych w okolicach Łeby. Może ze względu na ruchome wydmy, a może z innych powodów. W każdym razie miejscowość trzeba wybrać samodzielnie. Jeżeli jakaś para ma wspomnienia z konkretną nadmorską miejscowością, może wybrać właśnie tę konkretną. Wówczas wspomnień tych będzie jeszcze więcej… W końcu zaręczyny nad morzem to miłe wydarzenie.

Hotel, prywatna kwatera, a… może camping?

Teraz przychodzi moment na wybór noclegu. Czy powinien to być pokój w hotelu, lepsza będzie prywatna kwatera, a może bardziej zwariowanie – camping? Camping będzie wiązał się z szeregiem ograniczeń. Zresztą to opcja dla nastolatków i młodych par, które jeszcze niekoniecznie poważnie myślą o życiu. Prywatna kwatera to tania opcja, ale czy dobra? Małe ciasne pokoje, cienkie ściany i ograniczona prywatność to niezbyt dobre miejsce na romantyczne chwile we dwoje. Dużo lepiej prezentuje się hotel, na przykład hotel nad morzem z widokiem na morze. Jest to dużo romantyczniejsze miejsce i przede wszystkim eleganckie, więc idealnie pasuje do okoliczności. Można wówczas pomyśleć o tym, by zorganizować zaręczyny w hotelu, zamiast na plaży, aby było nieco intymniej. Na plażę będzie można wybrać się już po wszystkim, na przykład na romantyczny spacer o zachodzie słońca, który zakończy się kolacją na rozgrzanym piasku lub w hotelowej restauracji. W hotelu można nawet wybrać jakiś pakiet romantyczny, obejmujący szereg atrakcji dla zakochanych. Wówczas będzie przyjemnie i miło z wielu powodów, nie tylko z uwagi na same zaręczyny.

Pierścionek – rzecz najważniejsza!

Mając już ustalone miejsce zaręczyn i pobytu, pozostaje tylko wybrać pierścionek. W sumie określenie tylko niekoniecznie pasuje, ponieważ pierścionek to dla wielu panów niemal wyzwanie. Niemniej jest to ważna sprawa i trzeba ją jak najszybciej załatwić. Sam rozmiar może być problemem, a co dopiero mówić o wyglądzie pierścionka. Każdy mężczyzna zna swoją kobietę, więc powinien mniej więcej wiedzieć, jakie pierścionki lubi, czy skromne, czy bardziej przesadne, duże, małe itd. Z uwagi na to, że ma to być pierścionek zaręczynowy i będzie on służył kobiecie przez resztę jej życia, warto postawić na coś bardziej uniwersalnego, klasycznego, tak by pasował do pozostałej biżuterii noszonej na co dzień i specjalne okazje. Zwykle poleca się żółte złoto, choć w ostatnim czasie modne jest również białe.

Kilka drobiazgów zawsze się przyda…

I na koniec kilka drobiazgów tworzących romantyczny klimat. Jeżeli mają to być zaręczyny na plaży, trzeba zadbać o koc, butelkę szampana lub wina, może jakieś owoce, świeczki, na pewno o bukiet pięknych kwiatów, najlepiej czerwonych róż i… co tam kto sobie życzy. Niektóre pary w tych okolicznościach puszczają lampiony i w taki gadżet też warto się zaopatrzyć. W hotelowym pokoju czy w restauracji też bukiet jest obowiązkowy. O wystrój już zwykle dba obsługa, więc niewiele można w tej kwestii zmienić. Jednak i tak powinno być romantycznie i miło, bo w luksusowych wnętrzach zawsze jest sprzyjający takim okolicznościom klimat.

Tak przygotowane zaręczyny na pewno będą wspominane przez długie, długie lata. Będą też miłą niespodzianką, a nawet wręcz wielkim zaskoczeniem dla wybranki. Warto więc się postarać, aby sprawić jej radość i tym samym zwiększyć szansę na pozytywną odpowiedź. Bo nie ma w tym wszystkim nic ważniejszego jak właśnie słowo… - „TAK”!

Jak zorganizować zaręczyny nad morzem?

Remont łazienki wymaga od nas nie lada wysiłku i zaangażowania. Każdy poszczególny element powinien być dokładnie zaplanowany, łącznie z urządzeniami sanitarnymi jak toaleta czy wanna. Jednak w nowoczesnych łazienkach coraz częściej goszczą kabiny prysznicowe, które są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Jednak wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest tak łatwe jak można by się było tego spodziewać. Na etapie zakupu kabiny należy wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, ale także parametry techniczne. Kabina prysznicowa 80x80 jest idealna szczególnie jeśli chodzi o niewielkie łazienki, w których zależy nam na dobrym zagospodarowaniu przestrzeni użytkowej.

Co działa na korzyść kabiny prysznicowej?

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesną, szklaną kabinę prysznicową zamiast tradycyjnej wanny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od naszych wymagań co do komfortu, jak i estetyki urządzeń sanitarnych.

Kabina prysznicowa jest jednak zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Ilość wody, która potrzebna jest do wzięcia prysznica to około jednej czwartej objętości wody, która potrzebna jest do zapełnienia wanny o średniej pojemności. Jeśli weźmiemy roczne oszczędności wynikające z tytułu zużycia wody, będziemy wielce zadowoleni z decyzji o zakupieniu kabiny prysznicowej w miejsce wanny.

Zwolennicy wanien są zdania, że w czasie brania prysznica nie można się w pełni zrelaksować. Jest to jednak błędne założenie, ponieważ nowoczesne kabiny prysznicowe wyposażone są w nowinki techniczne, które jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Najnowsze modele kabin posiadają możliwość połączenia się z bluetooth czy internetem, dlatego w czasie dłuższej kąpieli pod prysznicem możemy rozkoszować się ulubioną muzyką czy audiobookiem.

Montaż kabiny prysznicowej powinny również poważnie przemyśleć osoby, które nie mogą samodzielnie chodzić lub potrzebują dodatkowego wsparcia. Z pomocą przychodzą kabiny prysznicowe 80x80 bez brodzika, które umożliwiają bezproblemowe użytkowanie prysznica bez konieczności montowania dodatkowych uchwytów czy krzeseł. Wjazd wózkiem inwalidzkim czy wejście o kulach do tego typu kabiny nie sprawia żadnych trudności, szczególnie jeśli kabina wyposażona jest w drzwi przesuwne.

Kabina prysznicowa 80x80 z głębokim brodzikiem to świetny wybór dla rodziców małych dzieci, którzy nie chcą rezygnować z prysznica, a jednocześnie posiadać miejsce umożliwiające umycie najmłodszych członków rodziny. W głębokim brodziku możemy również zrobić szybkie pranie, a także zatroszczyć się o czystość naszych zwierząt domowych.

Rodzaj kabin prysznicowych

Jeśli chodzi o kształty kabin prysznicowych, na rynku królują przede wszystkim kabiny prysznicowe kwadratowe czy prostokątne, które są kompatybilne zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Równie popularne są kabiny półokrągłe, które nie posiadają niebezpiecznie ostrych krawędzi. W sklepach z wyposażeniem łazienek znajdziemy również nieco bardziej nietypowe modele jak kabiny o kształcie pentagonu czy modele walk in, które w ostatnim czasie robią niesamowitą furorę.

Jeśli bierzemy pod uwagę umiejscowienie, to najbardziej rozpowszechnione są kabiny prysznicowe 80x80 narożne, które doskonale spisują się w łazienkach o ograniczonej przestrzeni użytkowej. Doskonale wykorzystują geometrię pomieszczenia ułatwiając jego codzienne użytkowanie.

Miłośnicy bardziej designerskich pomysłów na aranżację łazienki, powinni zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe przyścienne, które przylegają do ściany pomieszczenia tylko w jednym miejscu tworząc odrębną przestrzeń.

Łazienka w nowoczesnym wydaniu

Chcesz mieć pewność, że Twoje Volvo zostanie naprawione profesjonalnie? W takim przypadku skorzystaj z oferty ASO – autoryzowanej stacji obsługi Volvo!

Nawet auta klasy premium ulegają usterkom. Właśnie dlatego wtedy warto wybrać dobry serwis, który będzie mógł zająć się wszystkimi niezbędnymi naprawami. Gdy chodzi o samochody luksusowe od Volvo, wtedy warto zdecydować się na ASO, czyli na autoryzowaną stację obsługi. To właśnie tam warto naprawiać samochody marki premium!

Gdy także czeka Cię naprawa Volvo, ale wahasz się, czy warto wybrać ASO, sprawdź z nami 5 powodów, dla których samochody premium warto naprawiać właśnie tam!

1. Naprawa Volvo w ASO – zgodnie z programem producenta

Jeśli wybierzemy autoryzowany serwis Volvo, możemy mieć pewność, że prace będą wykonane wtedy zgodnie z programem serwisowym producenta.

Także Volvo oferujące samochody klasy premium, w tym między innymi samochody kombi, sedan czy SUV, posiada własny plan serwisowy, który stanowi standard napraw. Postępowanie według niego gwarantuje powodzenie w pracach serwisowych.

W przypadku nieautoryzowanych warsztatów prac nie prowadzi się według programów producentów, dlatego istnieje ryzyko, że auta premium nie będą naprawione poprawnie.

2. Naprawa Volvo w ASO – oryginalne części zamienne

W ASO stosuje się oryginalne części samochodowe Volvo, dlatego też kierowca może mieć pewność, że jego klasa premium zachowa swoją wartość i będzie działać niezawodnie.

Chociaż oryginalne części Volvo są droższe od zamienników, to jednak są lepszej jakości. Takie Volvo części pasują idealnie, a także są trwalsze, więc mogą posłużyć na dłużej. To przyszłościowy wybór!

3. Naprawa Volvo w ASO – szeroki zakres prac

Także marki premium samochody mogą się zepsuć, dlatego też w ASO można skorzystać z różnego rodzaju prac. Wówczas samochody kombi, SUV czy sedan mogą być poddane dokładnej diagnostyce, a potem niezbędnym pracom.

Dużym atutem ASO jest możliwość wykonania wielu różnych prac, których mogą potrzebować luksusowe samochody używane, dlatego też możemy liczyć na pomoc praktycznie w każdym przypadku.

Przykładowe prace, które można wykonać w ASO, to między innymi:

 • naprawa skrzyń automatycznych Volvo
 • naprawa sterownika ABS Volvo
 • naprawa przepustnicy Volvo
 • naprawa skrzyni biegów Volvo
 • naprawa nawigacji Volvo

Zatem jeśli potrzebna jest Volvo naprawa, w ASO możemy wykonać wszelkiego rodzaju prace serwisowe.

3. Naprawa Volvo w ASO – pomoc dla każdego kierowcy

Niezależnie od tego, czy kierowca posiad Volvo nowe czy też starsze, Volvo kombi czy sedan, może liczyć na pomoc w ASO. W autoryzowanych stacjach obsługi naprawimy auta luksusowe Volvo z różnych generacji.

Zatem jeśli udało nam się upolować świetną okazję jako wyprzedaż rocznika albo wybraliśmy samochody Volvo używane, możemy otrzymać w ASO kompleksowe wsparcie.

Doświadczeni serwisanci szybko zdiagnozują usterkę, a następnie wykonają niezbędne naprawy, aby SUV czy kombi samochód kierowcy mógł wrócić niedługo potem na drogę.

4. Naprawa Volvo w ASO – gwarancja na naprawy

Gdy chodzi o auta kombi, SUV czy sedan od Volvo, w takim przypadku możemy otrzymać również gwarancję na naprawy wykonane w ASO.

Gdy zatem chcemy zdecydować się na profesjonalną naprawę, w takim przypadku ASO będzie strzałem w dziesiątkę.

5. Naprawa Volvo w ASO – doskonałe wyposażenie serwisu

Gdy wybierzemy ASO, w takim przypadku samochód będzie naprawiony z wykorzystaniem najlepszej jakości zaplecza. ASO oraz salony samochodowe Łódź oraz w innych lokalizacjach gwarantują profesjonalne wsparcie.

Gdy chodzi zatem potrzebna jest fachowa naprawa Volvo Łódź to jedno z miast, gdzie możemy liczyć na najlepszą pomoc.

Szukasz dobrego ASO w Łodzi? Wybierz salon samochodów luksusowych i ASO Volvo Cer Nova z Łodzi. Sprawdź także wyprzedaż samochodów – najlepsze oferty zaprezentowane są także na stronie internetowej!

Naprawa Volvo – 5 powodów, dla których warto wybrać ASO

Tubądzin Warszawa – płytki ceramiczne podążające za najnowszymi trendami

Trendy dotyczą także aranżacji łazienek. Z roku na rok moda zmienia się i do sprzedaży w salonach łazienkowych trafiają nowe modele glazury oraz innego rodzaju wyposażenia łazienkowego. Firma Tubądzin jest jednym z producentów płytek, która stale podąża za najnowszymi trendami!

Gdy chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała atrakcyjnie, w takim przypadku warto przede wszystkim poświęcić więcej czasu na to, aby wybrać odpowiednie płytki ceramiczne. Dzisiaj salony łazienkowe prezentują swoim klientom szeroką gamę różnych wariantów glazury.

Wśród nich znajdują się także stylowe płytki polskich producentów, w tym Tubądzin Warszawa. To najlepsza propozycja dla wymagających klientów!

Dzisiaj płytki Tubądzin możemy zakupić w wielu różnych sklepach w całym kraju. Także szeroka gama ciekawych propozycji czeka na nas w Warszawie, w tym między innymi w sklepie Dekorus.

Firma Tubądzin posiada w swoim asortymencie szeroką gamę stylowych płytek do wyboru – to także doskonały wybór dla podążających za najnowszymi trendami!

Tubądzin Warszawa – najmodniejsze płytki ścienne i podłogowe

Dzisiaj w modzie są przede wszystkim płytki ścienne oraz płytki podłogowe nawiązujące do wzorów natury. Glazura doskonale imitująca drewno lub też kamień naturalny pięknie prezentuje się w różnych wnętrzach, nadając im luksusowe wykończenie.

Takie wzory mają także płytki ceramiczne Tubądzin, które możemy znaleźć w sklepach w wielu zachwycających kolekcjach. Efektowne płytki ścienne Tubądzin oraz płytki podłogowe Tubądzin we wzorach imitujących naturę będą doskonale prezentowały się w łazience lub w kuchni, ale także można dobrać je do salonu, na korytarz czy też na klatkę schodową.

Płytki imitujące naturę, w tym drewno jasne oraz ciemne, a także kamień – marmur czy piaskowiec, doskonale sprawdzają się w realizacji aranżacji w różnych stylach. Warto przy tym zaznaczyć, że są wygodniejsze w montażu oraz tańsze niż te naturalne materiały. Nic więc dziwnego, że te płytki łazienkowe Warszawa oraz do innych wnętrz są obecnie tak popularne.

W asortymencie firm Tubądzin można znaleźć także innego rodzaju płytki. Są to między innymi płytki łazienkowe Tubądzin we wzorach z intensywnymi kolorami, z wykończeniem 3D czy też z modnymi wzorami nawiązującym do stylu basenu Morza Śródziemnego. Jest w czym przebierać!

Tubądzin Warszawa – sprawdź płytki na ekspozycjach w salonach łazienek

Nie wiesz, jakie płytki Tubądzin Warszawa wybrać? Z kolekcją producenta można zapoznać się już teraz na stronie internetowej producenta, ale przed wyborem warto sprawdzić je na żywo. Teraz do naprawdę żaden problem!

Ekspozycje łazienek posiad większość salonów łazienkowych. Ekspozycje przypominają specjalne boksy wyglądające jak zwykłe łazienki. To tam możemy sprawdzić rzeczywisty wygląd płytek ceramicznych, a także sprawdzić innego rodzaju wyposażenie łazienek, na przykład wanny, prysznice, WC, meble łazienkowe, oświetlenie.

Dzięki ekspozycjom wybór modnych płytek ceramicznych do łazienki będzie jeszcze łatwiejszy – w jednym miejscu możemy zapoznać się z różnymi wariantami płytek od wielu producentów, w tym między innymi Opoczno, Tubądzin czy Paradyż Warszawa, a także zagranicznych marek, w tym między innymi Porcelanosa, Azteca, Vives, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Do sprawdzenia swojej oferty płytek ceramicznych zaprasza salon łazienkowy Dekorus z Warszawy – płytki Tubądzin, płytki Paradyż Warszawa. Sprawdź wszystkie modele płytek dostępne na ekspozycjach w salonie!

 

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
20.09.2019 r. godz. 18:00

więcej
 • Dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z mieszkańcami można zdziałać wiele...

  W sołectwie Bzie mieszkańcy mieli problem z poruszaniem się, w obrębie skrzyżowania ulic Niepodległości, Gospodarskiej, Spółdzielczej, a mianowicie na jezdni nie było oznakowania poziomego. Dzielnicowy w swoich zadaniach priorytetowych miał za cel poprawę infrastruktury drogowej na tym skrzyżowaniu, i UDAŁO SIĘ.

 • Podsumowanie działań NURD

  Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas akcji, która trwała wczoraj do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, ale również szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

 • Grupy SPEED na drogach

  Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

 • Jak przekonać mieszkańców do nieużywania plastiku? Jastrzębski magistrat uciekł się do sprytnego pomysłu.

 • I miejsce w rajdzie rowerowym dla policjantki z Jastrzębia-Zdroju

  Policjantka z jastrzębskiej komendy, pomimo ciężkich warunków na trasie rajdu, zajęła I miejsce w III Przełajowym Rajdzie Rowerowym o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Odbył się on na terenie w Międzyrzeczu Górnym. Uczestnicy rajdu pokonali 11-sto kilometrową trasę.

 • Sama wezwała patrol, który zatrzymał ją do narkotyków

  Mundurowi udali się na interwencję domową, gdzie kobieta prosiła o pomoc, gdyż jej partner awanturuje się w mieszkaniu. Policjanci w trakcie trwania interwencji na stoliku zauważyli w otwartym pudełku woreczek foliowy w którym znajdowały się narkotyki.

 • Nie takie zwykłe okazało się to legitymowanie...

  Policjanci w trakcie codziennej pracy spotykają się z różnymi sytuacjami. W poniedziałek na drugiej zmianie, jadąc aleją Piłsudskiego, zauważyli trzech mężczyzn, którzy spożywali alkohol, jak się okazało, jeden z nich miał coś na sumieniu.

 • Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, jako zdobywcy Pucharu Polski, zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski GKS-em Tychy.

  Ze względu na rezygnację jednego z członków rady sołeckiej w sołectwie Moszczenica, 18 września odbędzie się zebranie wiejskie w celu dokonania wyboru na wakujące stanowisko.

  Perkusja, system nagłaśniający, sprzęt audiowizualny – to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły do jastrzębskich sołectw.

  Na dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 zainstalowane są już panele fotowoltaiczne. Wcześniej dach został odpowiednio wzmocniony.

  Ponad 3 mln zł dofinansowania pozyskało nasze miasto na przebudowę i rozbudowę ulicy Chlebowej. Pieniądze pochodzą ze środków funduszu dróg samorządowych – województwo śląskie.

   

  Biblioteka Główna
  ul. Wielkopolska 1a
  17.09.2019 r. godz. 18:00

  więcej
 • Zmiany na stanowiskach kierowniczych

  Dzisiaj w siedzibie śląskiej policji odbyła się uroczystość związana z objęciem nowych stanowisk kierowniczych. Rozkazy o powołaniu i powierzeniu pełnienia obowiązków otrzymali komendant i dwóch zastępców komendantów komend miejskich. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wręczył rozkazy zebranym oficerom w obecności swojego Zastępcy insp. Artura Bednarka oraz przedstawicieli kadry kierowniczej.