Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci
ul. Wielkopolska 1a
27.03.2019 r. godz. 16:30

więcej
 • Trwają działania drogówki "PRĘDKOŚĆ"

  Dziś w Jastrzębiu trwają działania "Prędkość". Policjanci z ruchu drogowego kontrolują od rana, czy kierowcy stosują się do obowiązującej prędkości. W tym celu wykorzystają urządzenia do pomiaru prędkości. Wszyscy, którzy naruszą przepisy ruchu drogowego zostaną ukarani, a "ograniczenie zapędów do szybkiej jazdy" na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Namierzyli kolejnego poszukiwanego listem gończym

  Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Jastrzębiu-Zdroju i Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. Już dziś trafi „na odsiadkę” do zakładu karnego.

 • Kolejne osoby w "galerii poszukiwanych"

  Przypominamy, że na naszej stronie internetowej publikowane są fotografie mieszkańców Jastrzębia, ukrywających się przed organami ścigania. Już dzisiaj prezentujemy sylwetki kolejnych osób. Zdjęcia oraz informacje na ich temat oraz wszystkich pozostałych poszukiwanych można znaleźć w zakładce Informacje/Poszukiwani przez KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

 • Wojewódzkie Mistrzostwa w Sportach Siłowych

  Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach realizując Kalendarz Imprez Sportowych zatwierdzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach organizuje w dniu 05 kwietnia 2019 r. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. Serdecznie zapraszam policjantów do udziału w mistrzostwach.

 • Trzeźwy, ale bez uprawnień

  Policjanci prewencji zauważyli auto jadące „wężykiem” i zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że kierujący samochodem 28-latek jest trzeźwy, jednak nie posiada prawa jazdy. Za to wykroczenie grozi mu grzywna do 5 tys. złotych.

 • Ekipa Jastrzębskiego Klubu Kyokushin Karate Kumite zajęła 3 miejsce drużynowo w XXXIX Mistrzostwach Makroregionu Ślaskiego.

  W naszym mieście została uruchomiona usługa EcoHarmonogram, narzędzie, które po zainstalowaniu na telefonie przypomni o terminie wywozu odpadów, ale to nie jedyna jego funkcja.

   

  NOWE CZASPOISMO W MEDIATECE

  więcej
 • Ceremoniał policyjny w praktyce

  Śląscy mundurowi uczestniczyli wczoraj w szkoleniu z ceremoniału policyjnego. Jego celem było jak najlepsze przygotowanie policjantów pocztów sztandarowych do uczestnictwa w uroczystościach państwowych, policyjnych, patriotycznych, patriotyczno - religijnych. Jednym z ważnych dla polskiej policji wydarzeń w najbliższym czasie będą uroczystości związane ze 100. rocznicą powstania Polskiej Policji. W szkoleniu praktycznym wzięło udział 80 policjantów.

 • Zlekceważył potrójny sądowy zakaz

  Mundurowi z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-latka, który ruszył w drogę pomimo potrójnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie decydować będzie sąd. Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policyjne działania w pierwszym dniu wiosny

  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wagarowicza”, jednak należy pamiętać, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw. Dlatego też policjanci właśnie dzisiaj szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 • Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu

  W sobotę 23 marca w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się "Motocyklowe pożegnanie zimy". Głównymi ulicami naszego miasta przejedzie parada motocyklowa Wszystkich uczestników, użytkowników ruchu drogowego prosimy o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu oraz przestrzeganie zaleceń policjantów zabezpieczających imprezę.

 • Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

  Na wniosek śledczych i prokuratora jastrzębski sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie i rozbój. Dodatkowo starszy z nich znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

 • Telewizyjne programy taneczne spowodowały, że Polacy chcą nauczyć się tańczyć. Dlatego też każdy z kursów tanecznych organizowanych przez jastrzębski klub „Kaktus” przeżywa prawdziwe oblężenie.

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego informuje, że od 1 kwietnia przyjmowanie stron oraz pism w prowadzonych postępowaniach odbywać się będzie w poniedziałki, wtorki i czwartki.

  Żuraw jest demontowany i będzie zjeżdżał z placu budowy. Budynek wielorodzinny przy ul. Witczaka nabiera kształtów i… kolorów.

   

  Filia nr 1
  ul. Opolska 723
  25.03.2019 r. godz 16:00

  więcej
 • Rozmawiali o bezpieczeństwie

  Policjanci z kolejnymi słuchaczami podzielili się swoją wiedzą na temat zagrożeń w naszym mieście. Tym razem cennych porad wysłuchały osoby z niepełnosprawnością. Otrzymały one wskazówki jak dbać o swoje bezpieczeńswtwo w domu, jak i poza nim. Na zakończenie spotkania mundurowi rozdawali odblaski, promując w ten sposób bezpieczne zachowania na drodze.

 • Zuchwały złodziej zatrzymany

  Na 5 lat może trafić do więzienia 23-latek, który ukradł telefon komórkowy w jednym z jastrzębskich lombardów. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracownika i bez skrupułów zabrał telefon komórkowy, po czym uciekł. Jednak już następnego dnia był w rękach mundurowych.