Miejska Biblioteka Publiczna 
ul. Wielkopolska 1a 
27.11.2019r. godz. 18:00

więcej
 • Zdarzenie drogowe na Al. Jana Pawła II

  Poważnie wyglądało wczorajsze zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulicą Kusocińskiego. Po przebadaniu uczestników okazało się, że nikomu nic się nie stało. Szybko robi się ciemno, opady deszczu, to wszystko sprawia, że warunki do jazdy są ciężkie, apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

 • Potrącenie pieszej na ulicy Mazowieckiej

  Potrącenie pieszej znajdującej się na przejściu. Niestety to kolejne takie zdarzenie w naszym mieście. Tym razem na ulicy Mazowieckiej, trzy pasy ruchu, piesza kończyła już przechodzić, gdy uderzył w nią jadący pojazd. Apelujemy o rozwagę i dużą ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych.

 • Czym skorupka za młodu nasiąknie...

  Spotkania stróżów prawa z dziećmi i młodzieżą już na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w jastrzębskim wydziale prewencji, przeprowadził tym razem prelekcje w Przedszkolu "Pod Tęczą". Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim bezpiecznego poruszania się po drogach.

 • Miasto Jastrzębie-Zdrój

  Od 1 stycznia 2020 r. wspólnoty lokalowe / mieszkaniowe, w których jest od 4 do 7 lokali z „małych” wspólnot stają się „dużymi” wspólnotami lokalowymi.

  Zdjęcie przedstawia elementy świątecznych ozdób

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną.

  Ruszyła pierwsza odsłona Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście projektów jest także ten dotyczący przebudowy zewnętrznej kanalizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2.

  Krótkiej prelekcji na temat: „Jak przygotować psa do Sylwestra?” będzie można posłuchać już w niedzielę, 17 listopada, na terenie parku rekreacyjno-treningowego dla psów pomiędzy ulicami Turystyczną i Zieloną.

  Owady potrzebują schronienia przed deszczem, niskimi temperaturami i polującymi na nie drapieżnikami. Dlatego z budżetu miasta zakupiono 20 „domków dla owadów”, które ustawione zostaną w przedszkolnych ogrodach.

  O możliwych scenariuszach zagospodarowania tzw. strefy centrum dyskutowali uczestnicy warsztatów, które odbyły się 13 listopada w Urzędzie Miasta.

   

  Biblioteka Główna
  ul. Wielkopolska 1a
  19.11.2019 r. godz. 17:30

  więcej
 • Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Tak nie można jeździć !!!

  Nie można pozwolić, aby niesprawny autokar jeździł po drogach naszego miasta. Policjantom z jastrzębskiej drogówki, udało się wyeliminować z ruchu właśnie taki pojazd. Być może, prawidłowa postawa jastrzębianina pozwoliła nie dopuścić do nieszczęścia. Reagujmy w razie ujawnienia nieprawidłowości w pojazdach jeżdżących po ulicach naszego miasta.

 • Zdjęcie przedstawia zbliżenie na stalówkę podczas pisania

  Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza wszystkich jastrzębian do udziału w konkursie.

  Obrazek przedstawia dłonie pielęgniarki przygotowującej osobę do oddawania krwi

  Zapraszamy mieszkańców w czwartek, 14 listopada 2019 r., w godzinach od 10.00 do 16.00.

  Żelazny Szlak Rowerowy

  Aż 50 ton śmieci Jastrzębski Zakład Komunalny wywiózł z niespełna jednokilometrowego odcinka budowanego właśnie Żelaznego Szlaku Rowerowego.

  Grób zbiorowy Powstańców Śląskich

  Ponad 20 tysięcy złotych kosztowało odrestaurowanie grobu zbiorowego Powstańców Śląskich, który znajduje się na cmentarzu koło Sanktuarium św. Katarzyny.

  Nowym sołtysem Moszczenicy została Wanda Pawliczek.

  Mężczyzna wykonujący zdjęcie

  Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” zaprasza seniorów na warsztaty fotograficzne „Od zdjęcia do wydruku – weekend z fotografią”.