Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulicy Drogi Głównej Południowej z ulicą Pochwacie. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy opady deszczu sprawiają, że warunki na drodze są zmienne, zdradliwe i niebezpieczne.

Do zdarzenia doszło w piątek, tuż przed godziną 4.39 na skrzyżowaniu ulicy Pochwacie z Drogą Główną Południową. Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem ford, jadąc ulicą Pochwacie, nie zastosował się do znaku STOP, poprzez co, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem subaru, w związku z czym doszło do zderzenia tych pojazdów. Oba samochody znalazły się w rowie. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący samochodem ford nie dość, że spowodował kolicję, to do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O jego karze zdecyduje sąd.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu. Zmienne warunki atmosferyczne, odczuwalne są dla kierowców. O szczególną ostrożność prosimy wszystkich uczestników dróg. Szczególnie apelujemy jednak do młodych stażem kierowców, którzy nie posiadają doświadczenia podczas jazdy. Niewinnie wyglądające opady deszczu mogą przysporzyć wielu problemów.