Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulicy Drogi Głównej Południowej z ulicą Pochwacie. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy opady deszczu sprawiają, że warunki na drodze są zmienne, zdradliwe i niebezpieczne.

Do zdarzenia doszło w piątek, tuż przed godziną 4.39 na skrzyżowaniu ulicy Pochwacie z Drogą Główną Południową. Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem ford, jadąc ulicą Pochwacie, nie zastosował się do znaku STOP, poprzez co, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem subaru, w związku z czym doszło do zderzenia tych pojazdów. Oba samochody znalazły się w rowie. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący samochodem ford nie dość, że spowodował kolicję, to do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O jego karze zdecyduje sąd.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu. Zmienne warunki atmosferyczne, odczuwalne są dla kierowców. O szczególną ostrożność prosimy wszystkich uczestników dróg. Szczególnie apelujemy jednak do młodych stażem kierowców, którzy nie posiadają doświadczenia podczas jazdy. Niewinnie wyglądające opady deszczu mogą przysporzyć wielu problemów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.