Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Instrumenty muzyczne, sprzęt nagłośnieniowy czy mundury galowe uda się zakupić dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka”.

https://pixabay.com/pl/

We wtorek, 20 sierpnia, prezydent Anna Hetman podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się zrealizować wszystkie 6 projektów, które do konkursu zgłosiły jastrzębskie sołectwa.

– Bardzo się cieszę, że udało się uzyskać te pieniądze. Z ich pomocą możemy wesprzeć naszych mieszkańców, którzy pragną rozwijać swoje pasje

– powiedziała prezydent Anna Hetman.

W ramach konkursu sfinansowane zostaną:

  • zakup instrumentów muzycznych dla sołeckiej orkiestry z Bzia
  • zakup sprzętu elektronicznego na potrzeby mieszkańców sołectwa Szeroka
  • zakup instrumentów muzycznych na potrzeby zespołów folklorystycznych i mieszkańców sołectwa Borynia
  • zakup mundurów galowych dla członków OSP Ruptawa do pełnienia celów reprezentacyjnych i promujących sołectwo
  • zakup instrumentów muzycznych na potrzeby zespołów folklorystycznych i mieszkańców sołectwa Skrzeczkowice
  • zakup nagłośnienia dla mieszkańców sołectwa Moszczenica

Maksymalna wartość dofinansowania projektów, zgłoszonych do konkursu, wynosiła 10 tysięcy złotych (warunkiem uczestnictwa było zapewnienie sfinansowania co najmniej 20% całego kosztu projektu przez Miasto Jastrzębie-Zdrój). Tyle też udało się uzyskać jastrzębskim sołectwom. W sumie więc na potrzeby mieszkańców sołectw z terenu naszego miasta przeznaczonych zostanie 75 000 zł, z czego 60 000 zł pozyskane zostało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.