Uczniowie poruszyli publiczność w Kinie Centrum podczas koncertu patriotycznego

1 min czytania
Uczniowie poruszyli publiczność w Kinie Centrum podczas koncertu patriotycznego

Wypełniona po brzegi sala, wzruszenia i wspólne śpiewanie — tak wyglądało świętowanie Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzi wykonawcy i przedszkolaki zabrali publiczność w krótką, ale intensywną podróż przez pieśni i scenki historyczne. Widzowie odśpiewali hymn dokładnie o godzinie 11.11.

  • Wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju
  • Program i młodzi wykonawcy

Wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju

Koncert pieśni patriotycznych odbył się 12 listopada w Kinie Centrum i zgromadził mieszkańców, uczniów oraz zaproszonych gości. Punktualnie o 11.11 cała sala wspólnie zaintonowała Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, co stało się jednym z najbardziej poruszających momentów. Występy miały charakter zarówno muzyczny, jak i edukacyjny — łączyły artystyczne wykonania z przypomnieniem historycznych motywów.

Program i młodzi wykonawcy

Na scenie zaprezentowali się uczniowie kilku jastrzębskich szkół. Szczególne miejsce w programie zajęły scenki przygotowane przez uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 — m.in. „Pamięć w pudle”, „Wolność z krwi” oraz „14 lat i całe życie” — które w prosty sposób nawiązywały do wartości związanych z odzyskaniem niepodległości. Zespoły chóralne SP16 i dzieci z PP 26 wykonały patriotyczne pieśni, a kolejni młodzi artyści zaprezentowali różnorodne utwory, budując poczucie wspólnoty i pamięci historycznej.

na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Autor: krystian