MOK Jastrzębie-Zdrój: Przygody Koziołka Matołka”
Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na
TEATR RODZINNY
Przygody Koziołka Matołka”
w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś” z Kielc
29.03.2020 r. godz. 11:00
Kino Centrum”
Zapraszamy na pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze.
Spektakl zrealizowany został w atrakcyjnej, bardzo przez widzów lubianej, konwencji zabawy teatralnej. Aktorzy ubrani w nieco za duże, zabawne kostiumy, przypominają dzieci. Wypełniają scenę (i nie tylko!) nieustannym ruchem i śpiewem. Akcja toczy się wartko, co powoduje szybkie zmiany, tworzonych przez aktorów, kolejnych miejsc zdarzeń.
Pozwala na to prosta, ale pomysłowa scenografia.
Umowność scenografii i jej czyste, żywe kolory pobudzają wyobraźnię najmłodszych widzów. Do ich możliwości percepcyjnych dostosowane są również lekka forma spektaklu, prosta fabuła, krótki, rymowany tekst sztuki i łatwo wpadająca w ucho muzyka.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia od 25.02.2020 r. w kasie kina Centrum” oraz online na naszej stronie internetowej.
Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał darowiznę z Fundacji JSW na realizację przedsięwzięcia Spotkania z Teatrem Rodzinnym”.
Miejsce wydarzenia:
Piłsudskiego 27
44-335, Jastrzębie-Zdrój
Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, mok.jastrzebie.pl/, mok.jastrzebie.pl/wydarzenia/przygody-koziolka-matolka-s-327/
Autor: krystian