Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Dzięki właściwej reakcji świadka kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, nie mogąc ustać na nogach. Jastrzębianinem zajmie się teraz sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj około godziny 22.30 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony, iż na osiedlu Gwarków najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący uderzył w zaparkowany samochód. Na miejscu patrol ruchu drogowego zastał 53-letnią kobietę, która widząc, jak kierujący samochodem kia używa sygnału dźwiękowego i próbuje odpalić swój pojazd. Gdy udało mu się ruszyć, uderzył w zaparkowany pojazd opel, po czym wyszedł i spacerował chwiejnym krokiem po parkingu. Jastrzębianka postanowiła na to nie pozwolić i zadzwoniła po policjantów. 49-latek nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym jastrzębianinowi została pobrana krew do badań. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a kierującemu zatrzymano prawo jazdy. O karze dla jastrzębianina zdecyduje sąd.


Dziękujemy zgłaszającej za właściwą reakcję. Niewykluczone, że ujęcie nietrzeźwego kierującego pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.