Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

23 kwietnia zakończy się nabór wniosków o dotacje na zakup i montaż urządzeń grzewczych oraz urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Przedstawia panele fotowoltaiczne z bliska.

Wasze zainteresowanie było dotychczas ogromne, co nas bardzo cieszy. Złożyliście ponad 1000 wniosków do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Niestety, tegoroczna pula przeznaczona na ten cel już się kończy. Dlatego ostatnim dniem przyjmowania wniosków jest piątek, 23 kwietnia 2021 r.

Początkowo na dotacje w 2021 roku przewidziana była pula 3 milionów złotych. Zainteresowanie jest jednak tak duże, że miasto postanowiło zwiększyć te środki o kolejny milion.

Na dofinansowania urządzeń wytwarzających zieloną energię oraz na wymianę kotłów od 2016 roku do mieszkańców trafiło prawie 14 mln złotych.

- Zaangażowanie jastrzębian w działania proekologiczne jest bardzo duże, niejednokrotnie przewyższa mieszkańców dużo większych miast. Już pozbyliśmy się około 1200 starych kotłów – to bardzo dobry wskaźnik

– mówi Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Wciąż można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego oraz urządzeń służących retencjonowaniu wód opadowych i roztopowych.