Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Na 3 miesiące do aresztu śledczego trafił wczoraj 21-latek, który z rozbitą butelką i nożyczkami napadł na jastrzębianina w jego własnym domu. Przestępca zażądał od niego pieniędzy, a potem okradł i pobił poszkodowanego. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2021 roku na osiedlu Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik wdarł się do mieszkania i, trzymając w ręku rozbitą butelkę oraz nożyczki, groził jastrzębianinowi. Agresor zadawał pokrzywdzonemu uderzenia rękoma i krzesłem oraz kopał go po całym ciele. Doprowadzając w ten sposób mężczyznę do stanu bezbronności, ukradł 1400 złotych oraz firmowe obuwie, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i ustalili tożsamość sprawcy. Pomimo ukrywania się, 19 kwietnia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna usłyszał także zarzut rozboju dokonanego w dniu 29 marca 2021 roku na tej samej osobie. Wczoraj na wniosek prokuratora i śledczych sąd tymczasowo aresztował napastnika. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.