Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca zrabował towar i użył przemocy oraz gróźb wobec dwóch kobiet, które chciały go powstrzymać. 30-latkowi grozi kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu podejrzanych.

Do zdarzenia doszło 2 marca w jednym ze sklepów w centrum miasta. Mężczyzna skradł dwie paczki kapsułek do prania o wartości około 90 złotych. Kiedy z towarem zamiast do kas, skierował się do wyjścia, dwie pracownice sklepu postanowiły go powstrzymać. Wtedy 30-latek zaatakował pracownice, odpychając je, szarpiąc i grożąc pobiciem. Stróże prawa zabezpieczyli ślady oraz rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa jest mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Według informacji, jakie uzyskali, nie posiadał nigdzie stałego miejsca zamieszkania.

Jastrzębianin został zatrzymany 29 kwietnia, kiedy na ulicy Harcerskiej z terenu budowy usiłował ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wcześniej już trzykrotnie dopuścił się włamania i kradzieży między innymi wkrętarek, szlifierek, skrzynki z narzędziami oraz nagrzewnicy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.