Dobre rozpoznanie swojego rewiru przez dzielnicowych często skutkuje szybkim zatrzymaniem sprawców przestępstw lub wykroczeń. Tak też było w przypadku 63-latka, który dewastował samochody na jednym z osiedli w centrum Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna był nieuchwytny, lecz namierzyli go i zatrzymał dzielnicowi.

Od pewnego czasu mieszkańcy jednego z osiedli w centrum miasta skarżyli się swoim dzielnicowym, że ktoś uszkadza pojazdy należące do nich. Mundurowi widząc narastający problem wzięli sobie za priorytet pomoc mieszkańcom w zatrzymaniu uciążliwego wandala, który poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej niszczy ich samochody.
W minioną niedzielę, po godzinie 4.30 dzielnicowi na osiedlu Arki Bożka w Jastrzębiu-Zdroju zauważyli mężczyznę podejrzanie kręcącego się wokół jednego z samochodów. Mundurowi zaczęli go obserwować. W pewnym momencie mężczyzna zarysował samochód volkswagen i oddalał się w kierunku jednego z budynków wielorodzinnych. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg za wandalem i go zatrzymali.
63-latkowi policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej już przedstawili zarzut uszkodzenia 8 pojazdów, do których się przyznał. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.