Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Do pierwszego nietypowego zdarzenia doszło na Żelaznym Szlaku Rowerowym w Jastrzębiu-Zdroju w listopadzie. Skradziona została zabudowana ławka wartości 650 złotych. Kolejna ławka została skradziona końcem ubiegłego roku. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy są świadkami aktów wandalizmu, kradzieży lub innych czynów mogących wykazywać znamiona wykroczenia, lub przestępstw o niezwłoczny kontakt.

Do kradzieży pierwszej zabudowanej ławki betonowej o wartości 650 złotych doszło w listopadzie 2021 roku. Kolejna ławka w tym samym miejscu została skradziona końcem ubiegłego roku. Ławka znajdowała się przy Żelaznym Szlaku Rowerowym w Jastrzębiu-Zdroju pomiędzy wiaduktem pod ulicą Traugutta a ulicą Żwirową. Całkowity koszt zakupu i montażu jednej ławki wynosi 950 złotych.

Dotychczas mieliśmy na Żelaznym Szlaku Rowerowym do czynienia przede wszystkim z aktami wandalizmu. Tym razem sprawcom nie zależało na niszczeniu mienia, lecz na jego kradzieży.


Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy są świadkami aktów wandalizmu, kradzieży lub innych czynów mogących wykazywać znamiona wykroczenia, lub przestępstwa, o niezwłoczny kontakt z jastrzębską Policją tel. 47 85 542 00.

Zdjęcie przedstawiające miejsce przed kolejną  kradzieżą.