Dzielnicowi uczyli przedszkolaków zasad bezpieczeństwa i noszenia odblasków

1 min czytania
Dzielnicowi uczyli przedszkolaków zasad bezpieczeństwa i noszenia odblasków

Dzielnicowi pojawili się w przedszkolu, pokazali kamizelkę odblaskową i otworzyli drzwi radiowozu, by dzieci mogły zobaczyć wnętrze. Spotkanie miało przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i konieczność używania elementów odblaskowych.

Dzielnicowi z jastrzębskiej komendy odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju. W spotkaniu uczestniczyli aspirant sztabowa Ewelina Gola, starszy sierżant Damian Bogusz oraz sierżant Łukasz Kolonowski. Funkcjonariusze przekazywali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas spacerów, drogi do i z przedszkola, zakupów oraz zabawy na placu zabaw.

Policjanci omówili też zagrożenia wynikające z kontaktu z osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami oraz przypomnieli reguły zachowania na drodze. Podczas prezentacji dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda kamizelka odblaskowa używana przez policję i same sprawdziły, jak odblaski poprawiają widoczność.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji “Świeć Przykładem - Noś Odblaski”. Po prezentacji uczestnicy wyszli na zewnątrz, gdzie dzieci zajrzały do radiowozu i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Informację o wizycie przeprowadziła Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

na podstawie: KMP Jastrzębie Zdrój.

Autor: krystian