32-letni kierowca mercedesa, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i nałożyli na niego 14 punktów karnych. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie.

Po wejściu nowych przepisów zwiększających grzywny m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”. Wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości są jedną z głównych przyczyn poważanych zdarzeń drogowych. W związku z tym policjanci zwracają szczególną uwagę na takie przewinienia.


Wczoraj o godzinie 13.21 jastrzębscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. 32-latek w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h poruszał się z prędkością 108 km/h. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Żor prawo jazdy i nałożyli na niego 14 punktów karnych. Mundurowi z kontroli sporządzili dokumentacje, sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadów. Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń, musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet utratą prawa jazdy. Jednak przede wszystkim powinien mieć świadomość tego, że brawura za kierownicą może skutkować utratą czyjegoś życia.