Nasze miasto kolorowo wita wiosnę.

Chociaż do astronomicznej i kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze kilka dni, to już w parkach i na skwerach w naszym mieście widać jej oznaki. Towarzyszą temu pierwsze ciepłe dni i energetyzujące promienie słońca. Uwielbiamy ten czas, bo przynosi nadzieję i podnosi na duchu. W taką pogodę chętniej też wybieramy się na spacer. 

Zachęcamy do odwiedzenia parku przy ul. Żeromskiego. To tam, właśnie teraz, rozkwita przepiękny dywan różnokolorowych krokusów. Rośliny cebulowe zachwycają swoimi żółtymi, białymi i fioletowymi kwiatami. Bardzo efektownie wyglądają posadzone na trawniku, w licznych skupiskach. Nikt, kto przechodzi obok nie jest obojętny na ten widok. Niestety nic nie trwa wiecznie, a szczególnie jeśli chodzi o typowe, wiosenne kwiaty. Już wkrótce ich urok minie i przekwitną, dlatego warto wybrać się na przechadzkę do Zdroju w najbliższych dniach.

W pobliżu znajduje się plac zabaw, ławki i staw z naszymi, rodzimymi krzyżówkami.

Przypominamy, że kaczek nie wolno karmić chlebem. Choć to bardzo popularne działanie, niestety nie przynosi ptakom żadnych korzyści – wręcz przeciwnie. Powoduje schorzenia układu pokarmowego i osłabienie. Nadmiar pożywienia wpływa także na równowagę biologiczną zbiornika, powoduje zakwity wody, niedotlenienie zbiornika, wreszcie – nieprzyjemny zapach.