Zapraszamy na OWN!

Z przyjemnością informuję, że w sobotę, 22 lipca 2023 roku, odbędzie się niezwykłe wydarzenie dla miłośników natury i literatury - Czytanie na trawie z Jackiem Karczewskim. Spotkanie odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Jacek Karczewski, znany przyrodnik, aktywista i promotor przyrody, który jest również autorem popularnych książek Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach, Noc sów. Opowieści z lasu oraz Zobacz ptaka. Opowieści po drodze, będzie głównym gościem tego plenerowego spotkania. Będzie miał okazję podzielić się swoją wiedzą i pasją z uczestnikami.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 od fascynującego spaceru ornitologicznego pod nazwą "W Ptasim Świecie". Podczas tej wędrówki Jack Karczewski opowie o różnych gatunkach ptaków, ich zachowaniu i siedliskach. Będzie to niezwykła okazja dla uczestników, aby zgłębić swoją wiedzę na temat ptaków oraz docenić piękno natury w towarzystwie eksperta.

Po spacerze ornitologicznym nastąpi przerwa na "Śniadanie na trawie" o godzinie 11:00. Uczestnicy będą mieli okazję delektować się posiłkiem na świeżym powietrzu, ciesząc się jednocześnie pięknem otaczającej ich przyrody.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą warsztaty, podczas których dzieci będą mogły samodzielnie wykonać ptasie latawce. To wspaniała okazja, aby wprowadzić dzieci w świat natury i zachęcić je do eksploracji oraz odkrywania fascynującego świata ptaków.

Wydarzenie Czytanie na trawie z Jackiem Karczewskim zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu wsparciu, spotkanie będzie miało jeszcze większy zasięg i przyczyni się do promocji literatury przyrodniczej oraz edukacji ekologicznej.

Jeśli jesteś miłośnikiem natury, literatury lub chciałbyś poznać fascynujący świat ptaków, gorąco zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Czytanie na trawie z Jackiem Karczewskim to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poszerzenia wiedzy oraz nawiązania nowych pasjonujących znajomości. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania z autorem, który dzieli się swoją pasją i miłością do przyrody.