Wyjazdowe starcie zakończyło się porażką jastrzębian, 3:1.

Zdjęcie przedstawia mecz GKS-u Jastrzębie ze Stalą Stalowa Wola.

Meczem przyjaźni - ze względu na wzajemną sympatię kibiców - określane było spotkanie GKS-u Jastrzębie ze Stalą Stalowa Wola. Pojedynek odbył się na Podkarpaciu w ramach pierwszego starcia rewanżowego, rozgrywanego jeszcze jesienią, ale już w ramach rundy wiosennej. Bardzo wczesne rozpoczęcie wiosny było nieudane dla piłkarzy z Jastrzębia-Zdroju, dla których gospodarze - na boisku - okazali się na tyle niegościnni, że ograli ich 3:1.

Spotkanie w Stalowej Woli od początku toczyło się niepomyślnie dla jastrzębian. Już w 7. minucie gry, piłkarze Stali objęli prowadzenie, gdy Jakuba Trojanowskiego pokonał Arkadiusz Ziarko. Obrońcy miejscowych pomogło nieco szczęście, bo piłka spadła tuż pod jego nogi po wykonywanym przez Jakuba Kowalskiego rzucie wolnym, co ułatwiło mu pokonanie golkipera jastrzębian.

Piłkarska fortuna uśmiechnęła się do zespołu trenera Ireneusza Pietrzykowskiego również w 34. minucie. Wówczas na strzał zdecydował się Bartosz Pioterczak, finalizując tym samym swoją indywidualną akcję. Zmierzając w stronę bramki, piłka zahaczyła o jednego z piłkarza GKS-u i zmyliła Trojanowskiego.

W drugiej połowie jastrzębianie złapali kontakt. Po upływie kwadransa od zmiany stron na listę strzelców wpisał się Michał Bednarski, dla którego było to trzecie trafienie w trzecim meczu z rzędu. Przy wyniku 2:1 dla Stali, zawodnicy z Jastrzębia starali się doprowadzić do wyrównania. Zamiast remisu, stracili jednak trzeciego gola. Ich nadzieje na jakąkolwiek zdobycz punktową rozwiał Maciej Wojtak.

Już w doliczonym czasie gry, piłkę ręką poza polem karnym zagrał Jakub Trojanowski, przez co sędzia Arkadiusz Nestorowicz wyrzucił go z boiska. To zdarzenie nie miało jednak żadnego wpływu na spotkanie w Stalowej Woli.

Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Ziarko (7) Bartosz Pioterczak 2:0 (34) 2:1 Michał Bednarski (60) 3:1 Maciej Wojtak (90+1)

GKS Jastrzębie: Trojanowski - Bartosz Boruń, Lech, Zakharchenko, Fietz, Rogala (74.Mucha), Maszkowski, Jadach (46.Zych), Vaz, Gołuch, Bednarski (90.Drazik). Trener: Piotr Dziewicki.

Żółte kartki: Boruń, Rogala, Fietz (GKS)

Czerwona kartka: Jakub Trojanowski

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)