UM Jastrzębie-Zdrój: Od dziś można konsultować projekty do JBO
Chcesz mieć realny wpływ na swoje otoczenie? Już teraz masz szansę zgłosić swoje innowacyjne pomysły i projekty, które mogą odmienić oblicze Jastrzębia-Zdroju! Odkryj, jak mieszkańcy mogą współtworzyć lokalną rzeczywistość i dokąd udać się po fachową radę.
  • Miesiąc luty to czas konsultacji projektów zgłoszonych do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.
  • Pracownicy różnych wydziałów miasta będą wspierać autorów projektów w prawidłowym ich sformułowaniu.
  • Spotkania konsultacyjne odbędą się zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w lokalnych sołectwach oraz bibliotece.
  • Ostateczny termin zgłaszania projektów to 1-21 marca, a łączna pula środków wynosi rekordowe 3,2 miliona złotych.

W bieżącym miesiącu Jastrzębie-Zdrój żyje konsultacjami projektów do miejskiego Budżetu Obywatelskiego. To niezwykła okazja dla mieszkańców, by przyczynić się do rozwoju swojego miasta poprzez zgłoszenie własnych inicjatyw. Warto pamiętać, że sukces takiego przedsięwzięcia zależy od dokładności i przemyślanych propozycji. Dlatego też pracownicy Urzędu Miasta oraz innych jednostek lokalnych oferują swoją pomoc w kształtowaniu projektów z myślą o ich finalnym sukcesie.

Wzmożona aktywność wokół Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego stanowi dowód na to, jak ważną rolę odgrywa współpraca mieszkańców z samorządem. Przy tak znaczącym zaangażowaniu społeczności lokalnej, wspólnie możemy kreować przestrzeń wokół nas w sposób, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Z tej przyczyny, każda złożona propozycja, która spełnia wymogi formalne, jest szansą na wprowadzenie pozytywnych zmian w mieście.

Spotkania konsultacyjne mają charakter otwarty i dostępny dla wszystkich chętnych. Nie tylko w murach urzędu, lecz również w miejscach bliskich mieszkańcom - w sołectwach i Bibliotece Głównej. To udogodnienie ma zachęcić jak najwięcej autorów do udziału i umożliwić im skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, które może okazać się nieocenione przy finalizacji wniosków.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny budżet obywatelski przewiduje rekordową pulę środków finansowych, co otwiera drzwi do ambitniejszych i większych projektów. Aż 3,2 miliona złotych czeka na projekty, które wzbogacą życie społeczne. Co ważne, z tej sumy aż 640 tysięcy złotych przeznaczono na zadania o charakterze ogólnomiejskim, a 2,56 miliona złotych na te o zasięgu sołeckim lub osiedlowym.

Niech ten luty stanie się początkiem zmian, których pragną mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Wystarczy odrobina inicjatywy i chęci, by wspólnie tworzyć lepszą przyszłość naszego miasta. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, a każdy pomysł może być cegiełką w budowaniu wspólnoty lokalnej.


Artykuł zaczerpnięty z: UM Jastrzębie-Zdrój