Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój: Cykl koncertów w sali koncertowej PSM
Muzyczna podróż przez świat i emocje czeka na mieszkańców Jastrzębia-Zdroju! Państwowa Szkoła Muzyczna serdecznie zaprasza na cykl koncertów, które rozbrzmiewać będą różnorodnością gatunków i kultur. Czy jesteście gotowi na spotkanie z muzyką, która dotyka serca i wzbogaca duszę?
  • Otwarcie cyklu koncertów z udziałem pianistów z Japonii i Hiszpanii.
  • Walentynkowy wieczór z muzyką popularną i filmową w wykonaniu pedagogów PSM.
  • Dzień Kobiet w rytmach tanga z zespołem „Colours of Tango” i tancerzami.
  • Pianistyczne show Adama Snopka, od Bacha po AC/DC, wita nadchodzącą wiosnę.
  • Koncert wielkopiątkowy i dzieło Haydna jako finał cyklu.

W tętniącym życiem Jastrzębiu-Zdroju kulturalne wydarzenia przyjmują nowy wymiar. Tym razem jest to seria koncertów, które przeniosą słuchaczy w różne zakątki świata i stanów uczuć. Od klasycznych brzmień po nowoczesne aranżacje, od intymnych melodii po pełne rozmachu symfonie - jest to oferta, która nie pozwoli żadnemu melomanowi przejść obojętnie.

Na inaugurację cyklu, którą zaznaczył 5 lutego występ znakomitych pianistów - Tamany Tanaki Garcia z Japonii oraz Martina Garcia Garcia z Hiszpanii, towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Afidare Musicae. Przy dźwiękach twórczości Manuela de Falla i Roberta Schumana, sala koncertowa wypełniła się magią współbrzmienia instrumentów klawiszowych i symfonicznych.

24 lutego będzie kolejna okazja, by celebrować uczucia w rytmie muzyki popularnej i filmowej podczas koncertu walentynkowego "Serce chce tego czego chce". Interpretacje znanych melodii zabrzmią w aranżacji pedagogów szkoły muzycznej, tworząc niezapomnianą aurę romantyzmu.

Kiedy pierwsze wiosenne promienie słońca zaczną rozświetlać ulice miasta, Adam Snopek zaprezentuje mieszkańcom swój unikalny program "Od Bacha po AC/DC – Adam Snopek Show". Wiosenny koncert jest obietnicą muzycznej podróży przez epoki i style, od solowych popisów pianistycznych po zaskakujące aranżacje znanych hitów.

Marzec rozpocznie się od hołdu dla kobiet - 7 marca scena należeć będzie do zespołu "Colours of Tango" oraz jastrzębskich tancerzy. To będzie wieczór pełen pasji, gdzie tango i jego kolory zatańczą wraz z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej.

Zakończenie cyklu zaplanowano na 27 marca. W atmosferze zadumy i refleksji, na koncercie wielkopiątkowym zabrzmią "Siedem słów Chrystusa na krzyżu" Josepha Haydna w wykonaniu kwartetu smyczkowego AM z Katowic.

Anna Hetman, Prezydent Miasta, zachęca mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach: - W najbliższych miesiącach Sala Koncertowa stanie się nieodłączną częścią życia kulturalnego miasta, wypełniając przestrzeń dźwiękami różnych gatunków muzyki. Zapraszam do wspólnego odkrywania piękna i różnorodności muzycznej, która wzbogaca nasze życie kulturalne i artystyczne doświadczenia.


Artykuł zaczerpnięty z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój