UM Jastrzębie-Zdrój: Bezpieczniej na drogach w Jastrzębiu-Zdroju
Z roku na rok bezpieczeństwo w Jastrzębiu-Zdroju rośnie – sprawdź, co się zmieniło!
  • W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano znaczący spadek wypadków dzięki modernizacji dróg.
  • Bezprecedensowe inwestycje w infrastrukturę drogową przynoszą efekty.
  • 50 nowych przejść dla pieszych znacząco poprawiło komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.
  • Wprowadzenie nowoczesnych sygnalizacji świetlnych usprawniło ruch i zwiększyło bezpieczeństwo.
  • Inicjatywy miejskie obejmują także rozbudowę chodników oraz wysepek bezpieczeństwa.

Transformacja urbanistyczna w Jastrzębiu-Zdroju nabiera tempa, a jej skutkiem jest znacząca poprawa bezpieczeństwa na drogach tego śląskiego miasta. Odważne i przemyślane inwestycje w infrastrukturę przyniosły wymierne efekty - w tym roku mieszkańcy mogą pochwalić się imponującym osiągnięciem: brakiem wypadków śmiertelnych na ich ulicach.

"Każdy krok, jaki wykonaliśmy, miał na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko kierowcom, ale także tym, którzy poruszają się pieszo" – mówi Anna Hetman, Prezydent Miasta. To podejście zaowocowało wprowadzeniem aż 50 doświetlonych przejść dla pieszych, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale i nadają miastu nowoczesny charakter.

Skuteczność działań potwierdza także st. asp. Halina Semik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji, wskazując, że "najlepszym dowodem na skuteczność podejmowanych działań i współpracę jest fakt, że przez cały rok 2023 nie odnotowano żadnego wypadku śmiertelnego na jastrzębskich drogach". Jest to sukces, który zobowiązuje do dalszego intensywnego działania na rzecz bezpieczeństwa.

Modernizacja nie ogranicza się tylko do poprawy stanu nawierzchni, ale również do instalacji nowoczesnych sygnalizacji świetlnych, które zapewniają lepszą kontrolę nad ruchem ulicznym. Roman Foksowicz, Wiceprezydent miasta, podkreśla również znaczenie estetycznych i funkcjonalnych ulepszeń takich jak nowe chodniki oraz wysepki, które gwarantują komfort i spokój podczas spacerów.

Ambitne cele urzędu miasta przekładają się na wyższą jakość życia jastrzębian. Dążenie do stworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej, gdzie podróżowanie stanie się nie tylko bezpieczne, ale również przyjemne, sprawia, że Jastrzębie-Zdrój zyskuje na atrakcyjności jako miejsce do życia i wypoczynku.


Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój