Wybrany przez mieszkańców nowy chodnik przy ul. Niepodległości już gotowy
Wiosenna odsłona ul. Niepodległości zyskała nowe oblicze dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców i władz lokalnych. Realizacja projektu nowego chodnika, wybranego w ramach Budżetu Obywatelskiego, nie tylko poprawiła estetykę i bezpieczeństwo, ale również zaangażowała lokalną społeczność w kształtowanie przestrzeni miejskiej.
  1. Chodnik o długości ponad 110 metrów z kostki brukowej zyskał nową infrastrukturę.
  2. Realizacja obejmowała także system kanalizacji deszczowej i estetyczne przesunięcie słupów energetycznych.
  3. Projekt finansowany z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego podkreśla znaczenie współdecydowania mieszkańców o rozwoju miasta.
  4. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 500 tysięcy zł, co jest inwestycją w lepszą przyszłość i komfort życia mieszkańców.

Jest to kolejny przykład na to, jak zaangażowanie mieszkańców i efektywne wykorzystanie środków budżetu obywatelskiego mogą tworzyć realną zmianę w naszym otoczeniu. Inicjatywy takie jak ta nie tylko poprawiają jakość infrastruktury miejskiej, ale także budują poczucie wspólnoty i przynależności do miejsca, w którym żyjemy.

Zmiany na ul. Niepodległości to nie tylko kwestia estetyki i funkcjonalności. Przesunięcie słupów energetycznych i budowa nowej kanalizacji deszczowej to kroki, które mają również kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. "Projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego nie tylko poprawiają infrastrukturę miejską, ale także angażują społeczność lokalną" – podkreśliła Prezydent Anna Hetman.

Zakończenie prac nad chodnikiem przy ul. Niepodległości to dowód na to, że współpraca między mieszkańcami a samorządem może przynosić namacalne korzyści. Inwestycje takie jak ta nie tylko zwiększają atrakcyjność naszego miasta, ale również pokazują, jak ważna jest aktywna postawa obywatelska. Czekamy z niecierpliwością na kolejne projekty, które zostaną zrealizowane dzięki Jastrzębskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, mając nadzieję, że przyniosą one równie pozytywne zmiany dla naszej społeczności.


Źródło: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój