Sukces młodzików JKH GKS: Jastrzębscy hokeiści z srebrem Mistrzostw Polski
Wspaniały sukces młodych hokeistów z naszego miasta podbił serca kibiców! Drużyna JKH GKS Jastrzębie zdobyła srebrne medale Mistrzostw Polski Młodzików, demonstrując swoją siłę i determinację na lodzie. Ich droga do finału była pełna emocjonujących zwrotów akcji, a talent i ciężka praca młodych zawodników nie przeszły niezauważone.
  1. Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie wyróżnieni srebrnymi medalami na Mistrzostwach Polski Młodzików.
  2. Wyjątkowa droga do finału: zwycięstwa nad Podhalem Nowy Targ i ŁKH Łódź, które zapewniły awans.
  3. Trudne i emocjonujące spotkanie finałowe z MOSM Tychy, które zakończyło się minimalną przegraną jastrzębian.
  4. Mateusz Wałęga uznany za najlepszego napastnika turnieju, potwierdzając wysoki poziom szkolenia w Jastrzębiu-Zdroju.

Szczególnie godne podkreślenia jest, że finałowe zmagania odbyły się w Tychach oraz Janowie, gdzie nasi młodzi sportowcy stawiali czoła wyzwaniom w dniach 2-7 kwietnia 2024 roku. Pierwsze spotkanie z MOSM Tychy zakończyło się niepowodzeniem, jednak było to dla jastrzębian tylko motywacją do dalszej walki. W kolejnych meczach zespół pokazał swoją przewagę, co zaowocowało awansem do finału.

W finale, mimo iż przeciwnik okazał się silniejszy, to duch walki i zaangażowanie młodych zawodników były godne najwyższego uznania. To właśnie te cechy, w połączeniu z wyjątkowymi umiejętnościami technicznymi, pozwoliły jastrzębskim młodzikom na zdobycie srebrnych medali. Trenerzy Marek Chrabański i Mariusz Bernacki mogą być dumni ze swoich podopiecznych, którzy pokazali, że pasja i ciężka praca prowadzą do sukcesów na najwyższym poziomie.

Warto również zwrócić uwagę na indywidualne osiągnięcie Mateusza Wałęgi, który został wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw. To potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia w naszym mieście, a także inspiracja dla innych młodych sportowców, by dążyć do sportowej doskonałości. Siedmiu z srebrnych medalistów to uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, co dodatkowo podkreśla znaczenie lokalnego systemu kształcenia i wspierania młodych talentów.

Oprócz sportowych emocji, warto również wspomnieć, że projekt "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" uzyskał wsparcie finansowe od miasta, co świadczy o rosnącym znaczeniu inwestycji w młode talenty oraz przyszłość hokeja w naszym regionie.

Naszym srebrnym medalistom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów, zarówno na lodowisku, jak i poza nim. Ich osiągnięcia są dowodem na to, że ciężka praca, determinacja i pasja mogą prowadzić do spełnienia największych sportowych marzeń.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój