UM Jastrzębie-Zdrój zaprasza na wystawę Piotra Kamieniarza
Zapraszamy na wyjątkową podróż w świat sztuki w Galerii Sztuki Współczesnej. Już 12 kwietnia otworzymy drzwi do świata "Spojrzeń" Piotra Kamieniarza, artysty, który tworzy poza granicami akademickiego szkolenia, a jego dzieła przemawiają do wyobraźni zarówno subtelnością, jak i głębią.
  1. Otwarcie wystawy "Spojrzenia" Piotra Kamieniarza 12 kwietnia.
  2. Wernisaż o godzinie 18:00, wstęp wolny.
  3. Ekspozycja dostępna do 19 maja w Galerii Sztuki Współczesnej Łazienki III na ulicy Witczaka 3.
  4. Prezentacja 30 dzieł, w których artysta wykorzystuje własną technikę malarską.

Gdy mowa o sztuce, często skupiamy się na technikach i szkołach, które kształtowały historię malarstwa. Tym razem, nasza społeczność ma niepowtarzalną okazję zanurzyć się w dzieła Piotra Kamieniarza – samouka, który mimo braku formalnego wykształcenia plastycznego, potrafi przemówić do nas za pomocą pędzla i koloru jak mało kto. Jego dzieła, pełne ekspresji i emocji, stały się przedmiotem uwagi na wielu wystawach w kraju i za granicą.

Kamieniarz, urodzony w 1964 roku, z miejsca tak malowniczego jak Salomino, znalazł w akrylu, piórku oraz kredce narzędzia, które pozwalają mu na unikalne wyrażanie swojego wnętrza. Od 1994 roku jego prace były prezentowane na licznych wystawach, a także trafiły na aukcje sztuki. Wartość jego twórczości została doceniona przez jury "Satyrykonu" w Legnicy, gdzie był nominowany trzykrotnie, a w 2022 roku otrzymał statuetkę ArtAkty Post Scriptum jako Artysta Roku 2021.

Wernisaż "Spojrzeń" to nie tylko okazja do zobaczenia 30 unikalnych dzieł, ale również moment, w którym możemy spotkać się z artystą i porozmawiać o inspiracjach, które kierują jego ręką przy tworzeniu. Niech ten wyjątkowy wieczór w Galerii Sztuki Współczesnej Łazienki III stanie się dla Was inspiracją i przestrzenią do refleksji nad sztuką, która nie zna ograniczeń.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój